View Single Post
Staro 06.11.2015., 12:28   #27
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ja sam bas sa tom serijom u jednom trenutnku kad sam jos bio siromasan, vrtio low-profile kartice na AMD-u imao problema cak i sa igrama (a nadaleko su poznati moji gamerski kapaciteti, no problem je bio poznati i cest a ticao se Portala odnosno kojeg od enginea sto je ispod njega). Naravno da je bilo potrebno iskopati tocno specificnu verziju starih drivera koja je ispravno:

a) prikazivala teksture u Portalu
b) ispravno podrzava SurroundView

Naravno, velikim ouvrkloukerima i magovima informatike potpuno je nevjerojatno da mimo njihovog malenog mjehurica postoji planinski masiv problema pogotovo kad izmilis malo iznad Kvejka 3. Stanoviti recenzent (necemo o imenima ali preziva se Matanović) ovog portala imao je to priliku iskusiti na vlastitoj kozi kada mu cijeli set OpenCL testova nije radio na FirePro flagshipu prije par mjeseci - zbog drivera.
Ovo mi je baš interesantno jer...

I sam sam kupio low profile msi hd6450 za tada stari pc jer nije imao igpu (a popušio polovnu sa njuškala, pa reko ajde novi 64-bitni crap). Čak sam i nekoliko igara odigrao - među kojima je bio i portal i half life 2 - i nikakvih problema.... Očito su to subjektiva iskustva ili faktor sreće. Kad sam imao problema milio sam - a to su ti famozni ati driveri - a na kraju ispalo da je jednom bilo do presavijenog kabla, jednom do browsera, a jedom do sfuširane igre (cod5) koje je stalno letila na desktop. Ispalo da niti jedom nije bilo do drivera, osim onog jednog slučaja što sam nabrojao kad je obični reinstall rješio problem. Niti sa novijim nije bilo problema, niti kod drugih kojima sam snimao os i/ili igre
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote