View Single Post
Staro 28.01.2012., 15:08   #106
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
HDMI kabl, BMK Jedino mozda malo smeta sto je pozicija memorije takva da je problem ustekad SATA kabl na 2.5" disku, ali mrvicu savijanja kabla i uspio sam...

Isprobao vrtit Transformerse3 (22 GB full HD mkv), ide glatko i u najintenzivnijim scenama.

Windows score je izmedju 5.9 i 6.2 za sve osim graficku 2D i 3D, taj dio je 5.1 i 4.3.

Sve u svemu, ludilo pila za tako malo love.
-->
E'o mini recenzija mog novog drugog kompa (tj. treceg ak racunamo laptop).

Komponente:




Uglavnom, case je jako mali. Nije Mac Mini mali (to mi je valjda najbolje dizajniran mini kompjuter ikad) - ali nije ni Mac Mini $kup. Ovo sa popisa sve kosta 1950 kuna + disk koji sam platio 429 kuna prije ovog vala poskupljenja. U Linksu, tako da ako vam se roka kes i slicno, možete vjerojatno i jeftinije proc.

Kućiste - odlicno po meni. Dizajn taman takav da nije ruzno - pobornik sam minimalizma u dizajnu (vidi Fractal Design Define R3 seriju) - sto manje pi**arija to bolje. Ovo je taman blizu toga. Hvala bogu da nema LED lampica u Las Vegas bojama jer bi si propuco koljeno. Sto se buke tice, je_at ga, napajanje od 220W ima livadast ventilator - cuje se, ali ne glasno. KAd ga stavim ispod stola, cujem ga jedino ako bas obracam paznju na to. CPU cooler je do jaja, apsolutno tih, ne cujem nikakvu razliku kad radi/ne radi sa uhom na cca 30 cm od kucista. Debela preporuka za cooler. Temperature ~30-32C idle, 47 max load. Sa ugasenim coolerom (pasivno hladjen CPU) - 35C idle, 60 max load (nakon 45 min prime95 torture testa).

Mjesta unutra ima dosta, stane komotno jos i optikaner i dodatni disk (reko bi i 2 diska, ali to bi zahtjevalo malo kemijanja s do-it-yourself strane. Pricamo o 3.5" diskovima naravno, ja sam stavio 2.5" cisto zato jer sam imo taj u laptopu, a 500 giga u laptopu mi ne treba, pa tamo ide neki jeftini SSD, a u ovaj HTPC / servercic ovaj Samsung. Kablovi od napajanja su uzasni, sve je krivo isprepleteno, bilo bi apsolutno do jaja da su modularni i malo sleevani, kejbljuving bi bio 4x uredniji. Kaj sad, ne kosta 1200 kn

Ploca ko ploca, ima sve sto mi treba (DVI, 5.1 sound, VGA, USB3...). Jedina zamjerka je nedostatak HDMI-a, ali posto vec imam DVI --> HDMI kabl, BMK Jedino mozda malo smeta sto je pozicija memorije takva da je problem ustekad SATA kabl na 2.5" disku, ali mrvicu savijanja kabla i uspio sam...

Isprobao vrtit Transformerse3 (22 GB full HD mkv), ide glatko i u najintenzivnijim scenama.

Windows score je izmedju 5.9 i 6.2 za sve osim graficku 2D i 3D, taj dio je 5.1 i 4.3.

Sve u svemu, ludilo pila za tako malo love.
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 28.01.2012. u 15:33.
zwer je offline   Reply With Quote