View Single Post
Staro 20.07.2004., 22:44   #17
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Originally posted by BrunoZG [B]JA milsim da je DVD ram, proslost i to prije nego je postala sadasnjost. Sjecams ekad je visage tu nekoga na forumu odgovarao od DL przilice sa milijon teorija.Bilo kako bilo DL ce postat dobar dodatak a DVD ram nije ni zazivio. Eto sta za Video kamere di se jedino za sad malo vise koristi:

Ne znam sto dodati ovome.

Uletis u temu, za koju ocigledno nisi bas bio zainteresiran ni citati jer bi nasao konkretne cinjenice na aluzije koje si sam spomenuo.

Sam otvaras debatu i sam dajes odgovor na istu. (?)

Sve je ovo ad-acta prozvakano i objasnjeno.

Ja sam ovu temu otvorio za segment korisnika kojima je na prvom
mjestu sigurnost i kvaliteta, doduse to je po statistikama korisnicke industrije 8-10% korisnika (ne ukljucujuci pro industrije)
ocigledno da Ti ne spadas u istu sferu.

Tebe zanimaju masovna rjesenja i ocigledno nisi zahtjevan korisnik. To je sasvim u redu, brojke su na tvojoj strani. Ali shvati da u svemu postoji paralelna sfera. To je probrani format koji iz godine u godinu biljezi rast u prodaju... ALI, za onaj segment koji ga razumije i vrednuje !!!


Nikad vjerovatno nisi u ruci drzao MAX MO medij i vjerovatno nisi znao ni da postoji ali on se od 1978 prodaje svake godine u vecem broju. Postoje citavi segmenti kojima je nezamjenjljiv,
kao sto postaje i DVD-RAM zbog bolje cijene.

Postoji kvalitativna potreba razine sigurnosti i pouzdanosti za koju postoje i odgovarajuca rjesenja. Sve je to i graficki jasno potkrepljeno u provm postu. Ali Ti zelis to sumirati letecim komentarom iz kuta potrosaca, za koje taj medij nije ni namjenjen!

DVD-RAM je tek sad presao na 3x brzinu snimanje, tek kad je prosao citavu bateriju testova. On se ni ne misli natjecati sa medijem koji tebe zanima (CDRW,DVD-+) je su oni potrosni i
nisu dugorocni, vec promjenjljivi trzisnim trendovima.

Tebi bas ne bi dali da biras elemente za Nasa Shuttle

Ti bi sigurno birao AMD64-e ili P4-e

Neke stvari za pouzdanost idu jako polako, jer je ona na prvom mjestu !!!

Nisam nikoga odgovarao sa teorijama protiv DL-a, vec sam spomenuo cinjenicu da nije sluzbeno podrzan bas od ljudi koji su razvili MO i DVD-RAM jer nije dovoljno ispitan i nije kvalitativno
prihvatljiv za njihove standarde.

DVD-RAM ima dvostruke (nakon WORM-a i LD-a) medije u ponudi dok se nisu ni nadzirali DVD snimaci, pa ipak nije isao na
DL u implementaciji jer ne moze ponuditi kompetitivnu cijenu za razinu kvalitete koja je potrebna za visoke standarde DVD-RAM-a.

DL format postoji jos od 1987 godine za potrebe LD-a, nije to nista novo, ali ti uredjaji su imali konzistentnu kvalitetu proizvodnih uslova, nisu ih mogli proizvoditi svi, kao obicne CD-e i DVD-e danas. Buduci da pouzdanost potrosnih uredjaja ima programirani ciklus od cca 3-5 godina DL je za njih prihvatljiv.

Ovaj komentar za "neke" video kamere je opet izlet u trgovinsku
mrezu korisnicke industrije.

Koristi se u toliko profesionalnih Broadcast systema da ih ne bi mogao ni nabrojati po segmentima a kamoli ici u detalje.

Pojedine van-civilne tehnologije ponekad nadju mjesto i implementiraju se kao dostupne za individualne potrebe.

DVD-RAM je jedna o njih. Ja zelim imati pouzdani format koji mi garantira beskompromisnu razinu sigurnosti. I to je sve.

Za one koji ga znaju prepoznati oni ce ga koristiti, tko je zadovoljan obicnim DVD-om sve u redu.

Nadam se da ces ubuduce ako zelis konstruktivno pridonjeti temi
barem procitati sve ponudjeno o istoj i tako mozda izbjeci dilemu
o dilemi
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 20.07.2004. u 23:14.
Visage je offline   Reply With Quote