View Single Post
Staro 02.04.2016., 19:56   #788
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Stigo ćumur napokon . Ide brzinski review Zenbooka UX303:

Specs:
- Core i7 6500U
- 8 GB RAM (majkumu trebo je bit 12 al' nema veze)
- 256 GB SSD
- FullHD ekran


Pros:
- odličan ekran, minimalno backlight bleeda pri dnu (picajzliram)
- super konstrukcija, sve fino obrađeni aluminij, žena isto kaže da odiše kvalitetom, nema iskrivljivanja ekrana kod otvaranja poklopca
- tipkovnica je odlična, osvjetljenje korisno i taman je fino u mraku (meni je to nepotreban feature, al' ima ljudi koji ne znaju di su im tipke )
- performanse super - boota unutar 10 sekundi 'od nule', budi se iz standbya u roku odma, s lakocom 20 tabova u chromeu, na blind testu vjerojatno ne bi znao razliku izmedju mog desktopa i njega
- instalirao Ubuntu unutar 3 minute
- baterija super za sad, ali premalo sam konkretno radio na njemu da bi dao neki estimate 'oko 7-8h' - izdrzi puni radni dan (8h) surfanja provjereno :-)

Cons:
- touchpad je uzasan - primjetan lag, probao i u Win10 i u Ubuntu - ista stvar, mozda malo manje u Ubuntuu
- ne radi eksterni 4K @ 60Hz - sad mi je zao sto nisam pod Windowsima probao, ali pod Ubuntuom ne zeli raditi sa eksternim 4K monitorom u rezi iznad 2560x1440. Krenuo guglat koji displayport ima, ali sudeci po Skylake chipsetu, trebalo bi moc outputat 4K@60Hz majkumu
- nije Dell XPS 13

Sve u svemu, touchpad se rijesi tako da ustekas misa, nemogucnost 4K/60Hz reze tako da kupis 2560x1440 monitor. A mozda pod Win10 i radi. Kad uzmem u obzir cijenu, mislim da je ovo sigurno best buy u klasi. Konkurencija (XPS 13, X1 Carbon, MBPR 13 & Co) je odreda bar 30% skuplja.
I ja sam ga uzeo prije koji tjedan. (identicne specke)

Slazem se sa pro+consima, osim kod tipkovnice.
Meni nije bas najbolja, imam dosta "misseva", tj. treba tipku dobro stisnuti do kraja da primi. No valjda se samo trebam naviknuti u odnosu na ostale (laptop i vanjske) koje koristim.

Good buy definitivno.

p.s. za 4k@60Hz mislim da nece ici ni na Win, jerbo nije (afaik) HDMI2.0
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote