View Single Post
Staro 24.10.2012., 20:08   #1
orbital_station
Premium
Moj komp
 
orbital_station's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Problem sa internetom i WLAN-om






-->
Pozdrav svima.

Sa susjedima imam sklopljen ugovor o sheranju neta. Dosta smo daleko jedan od drugog pa koristimo wlan, ima nas 5-6. Do nedavno smo bili na internetu od t-coma, 10 Mbits, išlo sve ko po loju.
Pingovi unutar mreže 1-2ms.


Onda smo se prebacili na H1 telekom (neki trio paket), brzina 4Mbits. Onda je sve oslo kvragu.

Tko je spojen preko wirelessa ima brzinu manju od 56k. Pingovi unutar mreže se pogoršaju na 1000+ms. Cim iskopcam H1 modem sa mreže, pingovi se vrate u normalu (1-2ms), također ako ostavim modem na mreži a izvadim telefonski kabel iz njega opet se sve vrati na normalu.
Osobe spojene zicom nemaju nikakvih problema sa internetom, ali njihovi pingovi prema onima sa wirelessom su 1000+ms.

Mreža izgleda približno ovako:

internet ....... modem - switch - ap - antena ........... antena - router - pc

Modem: H1 zxv10 w300
ap: Mikrotik, probao sam još sa nekima i nema promjene

Iz H1 su poslali drugi modem ali ista stvar. Neznam uopće kako da im objasnim problem. Oni tvrde da je s njihove strane sve u redu. ( Spoje se na ruter preko neta i pingaju neki server, pingovi su dobri )

Još jedna fascinantna stvar je to da oko 2-3h pa sve do 7-8h ujutro sve počne radit normalno, pingovi su super, doduše brzina je manja od 4mbits, ali bar mogu normalno surfat.

Stvarno nemam ideja što bi moglo bit u kvaru, svi kablovi su ostali isti od prije. Čak sam posudio H1 router od prijatelja i prikopčao ga na mrežu, sve je radilo super ali koristio sam njegov username i pass ("trošio" sam njegove megabajte)


Više neznam što da radim, jel vidi itko tu rješenje nekakvo?
Možete li mi predložit da neki test napravim koji do sad nisam?

Izgled mreže:






Zadnje izmijenjeno od: orbital_station. 24.10.2012. u 22:04.
orbital_station je offline   Reply With Quote