View Single Post
Staro 30.09.2019., 17:07   #107
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja sam za promjene, Bar nećemo više gledati smeće od slike.
Smece od slike nema nikakve veze sa promjenama u sustavu enkodiranja slike jer HD slika uredno se moze prikazivati i na postojecem sustavu DVB-T u MPEG4 sa odgovarajucom biratom kao TS ( transport stream ).
Druga je stvar u troskovima televizijski kuca, kojima realno bi i odgovaralo da ne moraju mjenjati potrebnu opremu za x264 ili x265 sustav nego ostaje samo trosak za kamere i produkciju u HD razlucivosti no onaj tko diktira ove promjene i sebi nabija dobit je OiV. OiV je taj koji hoce/zeli zgurati sto vise televizijskih kanala po pojedinoj frekvenciji a da bi to mogao onda sustav encodiranja slike mora biti sto napredniji i sa sto manjom biratom koja je takodjer ogranicena po pojedinoj frekvenciji. U odnosu na analogiju mi imamo vise kanala medjutim opet se svodi sve na 3 ili 4 frekvencije za svaku regiju kao sto je bilo i davno nekada na analogiji.

Tamo negdje 1998 sam postavljao antenski sustav sebi na zgradu sa rotatorom. HRT 1, 2, Slavonska TV, Vinkovacka TV, BG 1, BG 2, BiH TV te PoP TV - svaki od
tih kanala na svojoj frekvenciji, dakle 8 frekvencija i jos je gomila frekvencija u mojem okruzenju bilo slobodno pa cak i ako tu racunam 2 frekvencije Mađara koje je bilo moguce uloviti.

OiV je komercijaliziran, evo-tv je samo pocetak u prodavanju frekvencija jer primjerice nista cudno nebi bilo da max-tv ili total tv zakupe i krenu odasiljati sa zemaljskih
odasiljaca ako je to povoljnije za njih nego putem satelita ili IPTV-a. Kad i ako 4K dodje u sirju upotrebu mislite da ce fvb-t2 sa x265 biti dovoljan za OiV ? Pa nece... dovoljan
je tehnicki i sada ali veca birata pa umjesto 4 kanala mogu 2 ili 3 ici... naravno da nas onda opet ceka nova promjena svega, od tv-a do boxa za tv.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote