View Single Post
Staro 28.10.2019., 14:46   #126
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Stigao mi SK5, samo da javim nabrzinu dojmove.

Testirano samo par minuta na Transformers Last knight, jedna od prvih scena kad Bumble bee uletava i počinje pucnjava, plus dijalog prije i poslije

Usporedba sa TV zvučnikom - bespredmetna, iako imam TV da dosta dobrim zvučnicima

Usporedba sa lowend Samsung HWJ250 soundbardom (bez woofera)
- zanemarivši woofer koji je očita prednost i zbog kojeg sam uzeo novi, sam zvuk iz soundbara ima puno više dubine, topline i jasnoće... sve u svemu, ogromno razlika, čak i sa stišanim wooferom i u scenama bez eksplozija

Usporedba sa 6.1 sustavom (Philips Cineos HTS9800VV), kojeg sam koristio kao 2.1 jer ga nisam uspio spojiti na svoj TV bez konvertera (scart nemam, on ima digital coax, ja imam optical... i eto, nismo su razumjeli njih dva)
- opet puno više dubine i topline u zvuku, woofer je puno bolji iako je dimenzijama manji. Uglavnom nije gigantski skok naprijed, ali je definitivno skok naprijed, kao prvo po prostoru koji zauzima i kao drugo po Virtual X modu. Bez njega mi je zvuk OK, dobar i sve, ali ne toliki upgrade na kućno kino od prije.
Sa uključenim Virtual X stvari se mjenjaju i postaju "wow".

Negativne strane:
- možda sam ipak više očekivao od tog Virtual Surrounda, jer su ga brutalno hvalili na reviewovima i na prvu mi je bio "meeh, to je to?", ali što sam više gledao scenu fighta, pucnjave i eksplozija skužio sam da se sve više uživljavam i uživam. I sad ću možda i tu grozotu od filma uspjet pogledat do kraja, čisto zbog efekata.

Pozitivno
- zvuk i cijena. Nisam čuo Yamahu YAS 207 koju svi na netu užasno hvale, ali ona je 3000kn. Ovog sam dobio za 1200kn. Nema šanse da je YAS 207 toliko bolji kolika je razlika u cijeni. Ovaj sustav definitivno vrijedi do 1500-1800kn i mislim da tko ima takav budžet treba uzeti SK5.

Tko ima veći budžet, volio bih da isproba YAS 207 i javi nam dojmove
Elven je offline   Reply With Quote