View Single Post
Staro 22.08.2017., 19:16   #129
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Stavio sam SSD disk u laptop i ekipa iz servisa je napravila clone postojeceg HDD-a na SSD. Nikako ga nisu mogli osposobiti za bootanje i vratili su mi laptop koji se boota sa starog diska. Isao sam istrazivati i cini mi se da je problem sto je rijec o mbru, a ne gptu na starom disku a kloniranjem su slozili isti tip tabele. MS ima po novom alat MBR2GPT no naravno imam stariju verziju Windowsa koja nema navedeni alat. I da prica bude gora, nakon updatea Winsa je usao u neki blesavi loop kod bootanja i ne rade.

Da li postoji neki alat kojeg bih bootao kao live disk koji ce konvertirati mbr u gpt? Po mogucnosti bez gubitaka podataka. Iako mi je cak ok i da na novo napravi clone hdd-a na ssd no da pri tome slozi gpt da ga mogu bootati sa ssd-a.

EDIT:
Ako cu ici na reinstall, hoce Windows instalacija prepoznati serijski sa postojece instalacije? Laptop nije kupljen sa Windowsima, naknadno su kupljeni i instalirani. Jer mi je sranje sto ne znam vise koji je product key za Windowse. A ne mogu se bootati u njih jer su nakon updatea zavrsili u loopu...
__________________



Zadnje izmijenjeno od: Yaxyo. 22.08.2017. u 19:48. Razlog: edit
Yaxyo je offline   Reply With Quote