View Single Post
Staro 12.03.2013., 20:37   #94
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Koliko znam generalno su odustali od SP-a. Ni 8 ih nece dobivati. Sad su manje-vise sva racunala spojena na internet i nadogradnje se skidaju automatski.

"Swipe" nacin razmisljanaj se nije primio. Posebice kada novi W8 user sjedne pred PC i krene googlat kako da uopce ugasi windowse, dobiva prilagođene upute koje redovito započinju sa "swipe". Swipe za svih 15 ljudi koji su kupili neki tablet sa W8 i jos ga koriste?!? A sam "swipe" nacin razmisljanja dovodi nas do nativnih programa (apps) ciji je rast u zadnja 2 mjeseca konstantni (oko 4000), odnosno nema uzleta i uglavnom se baziraju na portovima i nepotrebnim igricama i slicno.

Neprihvacenost W8 znaciti ce i izostanak ulaganja u konkretne "apps-e". Ima hrpa zdravih sistema programa ciji vlasnici (programeri, izdavaci) nece uloziti hrpu para da smanje mogucnosti istih programa i plasiraju taj isti program preko MS store na trziste.

Uvodenje metro-a i svega sto se veze na to je trebalo ici postepeno kroz 2 do 3 sljedece verzije windowsa. Ovakvim zaokretom od 180 stupnjeva MS si je sam pucao u nogu. I umjesto da pokusavaju spasiti sto se spasiti moze od W8, oni nece pokleknuti, izgubiti ce hrpu para (manje MS koliko PC industrija), i za par mjeseci najaviti W9.
Rain Man je offline   Reply With Quote