View Single Post
Staro 24.08.2011., 19:33   #143
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 418
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Nepotrebno forsiranje SLI-a ili crossfirea na rezu 24" monitora pa me zanima tko se još nije dobro naigrao na very high detaljima na istoj rezi sa GTX 560 Ti(trenutno najisplativija ali ako se baš želi uložiti malo više onda ni GTX 570 nije loš izbor), naravno uštedio hrpu novaca i kad bude slaba uzeti ili još jednu ili tu utopiti i kupiti novu.Grafa je poznat hardwer koji se najčešće mijenja glede gaming konfiguracije i čemu bezpotrebni troškovi sa dual GPU-ovima.da nepričamo o inim problemima sa drajverima na obe strane.
Mislim da je kupnja SSD-a sve ispod min 80GB+ promašaj pogotovo glede OS-a Windows 7, što više to bolje naravno ukoliko se uklapa u cijenu.
Tko se još nije dobro naigrao na very high detaljima na istoj rezi sa GTX 560 Ti.
Ja sam govorio o osiguravanju za budučnost.


Mislim da je kupnja SSD-a sve ispod min 80GB+ promašaj.
O tome ja cijelo vrijeme govorim. 120GB+ je dovoljan kapacitet ali je skup i sve ispod je nedovoljno. Jeli ovako bilo prije s HDDovima? Prije HDD od 120GB nije koštao 1300 kuna.

Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Pa ovo što sam predložio nije u rangu obvezujuće ponude već samo sugestija:

Jesi li možda primjetio da bi čovjek uzeo 1 grafu od nvidije i poslije ubaciti još jednu ?
Ove dvije daju odličan price/performance omjer (sukladno linkovima koje sam postavio par postova iznad) i svakako su bolje rješenje od GTX 570 koja je daleko najprecijenjenija kartica a pogotovo overclockirane po cijeni od 2.700 kn.
Osim toga, nema potrebe za dodatnim troškovima za još jednu karticu kad u okviru budgeta može uzeti puno bolje rješenje po omjeru uloženo/dobiveno koje će puno duže trajati.
Ako ga za 3-4 godine uopće bude držao gaming uzet će novu konfu a ne nadograđivati dijelovima koji će se u to vrijeme razgledati na izložbi u muzeju.


Zašto si tamo stavio HAF X ? Ako želiš full tower uzmi HAF 932 Advanced, ali i HAF 922 je dovoljan( u njega mogu stati grafe svih veličina, dobro hladi itd.).
Zato što je HAF X ako se uzme u obzir prostranost, hlađenje, opremljenost, cable management, funkcionalnost i opcije koje pruža možda i najbolje kućište u kategoriji do 1.200 kn. I stane u navedeni budget.


Zašto uzeti Seasonic 620W kad imaš 15 kuna skuplji XFX 750W ?
A da najbolje uzme nešto oko 1.000 w pa da bude siguran?
Zato što mu čak ni uz max. overclock svega mogućeg više od toga nije potrebno a radi se o vrhunskom modularnom napajanju Corsair HX 650 (u prošlom postu sam naveo da je greškom ostao seasonic).


Zašto mjenjaš kapacitet SSDa i RAMa?
Ovdje si sam sebi dao odgovor u prethodnom postu: "Po mojem mišljenju SSD je nepotreban jer su obićni HDDovi sasvim dovoljni." Da se točnije izrazim, sam sebe demantiraš.
U prethodnom postu navodiš da je SSD nepotreban a sada se čudiš kako će ta konfa funkcionirati bez istog ili sa istim? Koji facepalm.
Što se tiče memorije, također sam obrazloženje naveo u prijašnjem postu a predložio sam i opciju sa 8GB. Uvijek je poželjno pročitati prethodne postove a još ako svi stanu na istu stranicu pa to ti je dobitna kombinacija i čak se ne moraš previše udubiti.


Zato što si sam sebi zacrtao u glavi da je CF najbolja stvar pa će ostale komponente ispaštati zbog njega ?
A što će to tako ispaštati? Gaming u odnosu na jednu karticu? Sumnjam. CF je jača, dugotrajnija i jeftinija gaming opcija.
Rad u windowsima s manjim SSD-om? Sumnjam. Stat će mu OS i ostale bitne stvari.

Zašto uzeti Coolermaster 690 II Advanced i 2x ventilatora od 100 kuna kad možeš za 150 kuna manje kupiti HAF 922 ili 50 kuna više HAF 932 Advanced ?
Odlično zapažanje. Ovdje se u potpunosti slažem.

Nažalost, sve ostalo je pretty pointless.

@ ECHO, u pravu si što se tiče drivera a postoji i poneko lošije skaliranje ali to je malo prenapuhana stvar jer ti problemi su sve manji s perspektivom da se nastavi u tom smjeru.

Što se tiče GTX 570 to je IMO najgora opcija jer daje najmanje FPS-a/uložena kuna. Alternativno, HD 6790 CF je cjenovno u rangu GTX 560 Ti Hawk a performansama na razini GTX 580:

http://www.kitguru.net/components/gr...irex-review/9/

Što se 120 GB SSD-a tiče, mislim da je dati 1.300+ kn prevelik iznos za ono što se dobije zauzvrat. Naravno to je samo moje mišljenje. Kao primjer, za te se novce može uzeti sasvim solidan 24` monitor pa čak i sa IPS matricom.
Pa ovo što sam predložio nije u rangu obvezujuće ponude već samo sugestija.
Točno tako mi smo samo predlagali čovjeku što da kupi.


Ako ga za 3-4 godine uopće bude držao gaming uzet će novu konfu a ne nadograđivati dijelovima.
Ja nisam mislio da drži 1x gtx 570 3-4 godine nego da za 2-3 mjeseca uzme još jednu.


Ove dvije daju odličan price/performance omjer (sukladno linkovima koje sam postavio par postova iznad) i svakako su bolje rješenje od GTX 570 po cijeni od 2.700 kn.

Možda su bolje od 1x gtx 570 ali ne i od 2x gtx 570 jer su one u rangu 1x gtx 590. Ali ja ipak nebih uzeo ATIjeve kartice jer je nVidia bolja.


Zato što je HAF X možda i najbolje kućište u kategoriji do 1.200 kn.

Možda je bitna činjenica.
Da uzimam kučište do 1200 kuna uzeo bih NZXT Phantom.


Radi se o vrhunskom modularnom napajanju Corsair HX 650 (u prošlom postu sam naveo da je greškom ostao seasonic).
Sry to nisam pročitao.


Ovdje si sam sebi dao odgovor u prethodnom postu: "Po mojem mišljenju SSD je nepotreban jer su obićni HDDovi sasvim dovoljni." Da se točnije izrazim, sam sebe demantiraš.
Ne demantiram se nego dajem primjedbu na konfu s SSDom.
Ako si već stavio SSD ja dajem primjedu na njega jer mi se ne sviđa kapacitet ili model ili proizvođać. Meni se ne sviđa SSD zbog cijene i zbog nićeg drugog. A pošto ovdje cijena nema ulogu dajem primjedbu ako mi se ne sviđa odeđen SSD.


Što se tiče memorije, također sam obrazloženje naveo u prijašnjem postu a predložio sam i opciju sa 8GB.

Ako si već u jednoj konfi stavio 8GB zašto nisi u drugoj?


Uvijek je poželjno pročitati prethodne postove a još ako svi stanu na istu stranicu pa to ti je dobitna kombinacija i čak se ne moraš previše udubiti.

Proćitao sam postove nego mi sve to nema smisla.


A što će to tako ispaštati?
Ispaštati će RAM i SSD.


Zašto uzeti Coolermaster 690 II Advanced i 2x ventilatora od 100 kuna kad možeš za 150 kuna manje kupiti HAF 922 ili 50 kuna više HAF 932 Advanced ?
Odlično zapažanje. Ovdje se u potpunosti slažem.
Drago mi je što se slažeš.


U pravu si što se tiče drivera a postoji i poneko lošije skaliranje ali to je malo prenapuhana stvar jer ti problemi su sve manji s perspektivom da se nastavi u tom smjeru.

To je tema o kojoj se može raspravljati danima, ali nVidija je bolja od atija pa makar samo po driverima.


Alternativno, HD 6790 CF je cjenovno u rangu GTX 560 Ti Hawk a performansama na razini GTX 580.
Nije. Hawk je 300 kuna jeftiniji ali tu se ne misli na 2x CF nego na 3X CF.


Što se 120 GB SSD-a tiče, mislim da je dati 1.300+ kn prevelik iznos za ono što se dobije zauzvrat.

Točno tako.
A sve ispod 120GB(možda osim 80GB) je premalo kapaciteta.


A za te se novce može uzeti sasvim solidan 24` monitor pa čak i sa IPS matricom.

Ajde molim te reci koji je taj monitor.
newyxX je offline   Reply With Quote