View Single Post
Staro 17.04.2017., 11:44   #2625
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ivane, ja nemam namjeru nekoga nagovarati sto ce kupiti. Ali nije valjda zabranjeno istaknuti prednosti i nedostatke neke platforme.

No govoriti da m4/3 nije najkompaktniji sistem je krajnje smijesno. lece su jednostavno manje i amen.
recimo, imas kit 14-42 EZ lecu, koja je tako mala, da cijeli aprat s lecom mos staviti u dzep od traperica tako rec.
Uspoređivati sisteme na ovakav način je krajnje besmisleno i zbunjujuće za nas početnike.
Ako se već uspoređuju različiti sistemi tada bi trebalo sisteme koji daju identične ili približno iste rezultate te ih onda uspoređivati te tek onda donesti zaključak o nekakvoj prednosti sistema ako bi uopće tada postojala.
U ovom slučaju usporedba objektiva u kombinaciji s senzorom koji će dati približno iste rezultate. Dakle, MFT 14-42 f3.5-5.6 ne možeš direktno uspoređivati s APSC senzorom 18-55 f3.5-5,6.
Ali možeš ako sam ja to dobro izračunao, MFT 14-42 f2.6-4.3 s APSC 18-55 i f3.5-5,6. Vrlo vjerovatno, taj objektiv tada bi bio sličnih dimenzija.
Drugim riječima ono što ti ističeš kao prednost je u stvari produkt usporedbe dvaju sistema koji ne daju iste rezultate, MFT će u ovom slučaju dati značajnije lošije rezultate jer ima"manji objektiv" nikako imamo iste rezultate a MFT ima je manji sistem.
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Što ako ti kažem da je za VIDEO snimanje predviđena VIDEO kamera? ......koristi A7II i nema kadar iznad 5 minuta... O čemu pričamo?
O navijanju.
Možemo reći što god hoćemo, nekome video treba nekom ne, ali ne to ne mijenja činjenicu da uređaj koji se koristi unutar parametara koji propisuje proizvođač nije u mogučnosti isporučiti ono što proizvođač deklarira tada je taj uređaj tehnički neispravan.
Alvin je offline   Reply With Quote