Tema: Automobili
View Single Post
Staro 13.12.2011., 16:54   #1516
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
alfe su velki rizik, em ne znaš kad će ti se pokvarit, em se slabo prodaju i kad ju trebaš prodat prodat ćeš ju za neku siću, takve aute je potrebno voljeti i svaki dan paziti na njega, i izdržat kad ti se svako malo nešto pokvari da ne poludiš ...ali njihov dizajn mi je predivan ... a za tu lovu uzmeš Ford Focus koji je puno pouzdaniji, a jako dobro leži na cesti
Već sam vidio da ti je drug buljo objasno neke stvari a ja ću samo dodat

Iako nemam alfu nego Opela (AstraG 2.0 DTI 100ks) ovakve komentare uglavnom ekipe koja nije vidla alfu a kamoli posjedovala neku smatram krajnjim primitivizmom i uspoređujem sa onima kojima je VW bog i koji stavljaju "auto" u srednji rod.

Problem sa "pouzdanosti" alfi je dubok a igrom slučaja znam za neke bitne razlog čemu je to tako. Trgovci rabljenih automobila u RH (a i balkanu općenito) su lopovi i varalice koji kupuju karambolirane i potrošene aute izvana, dovedu ih u stanje ispravnosti i onda preprodaju budaletinama koji onda poslje plaću.

Ako kupuješ rabljeni auto onda kupuješ iz provjerenog izvora, ili "penzionerski" auto (ala passat, golf TDI) koji je vozio penzioner ili žena (odma računaj kuplung set) i voziš taj auto još barem 100.000km bez nekog straha, onaj ko kupi razvaljeni visokoturažni benzinac tipa Ci330, Impreza Sti, wrx, GTI golf, i sl. je budaletina od kalibra ako ne poznaje direktno osobu koja mu ga prodaje. Iz jednostavnog razloga što te aute kupuje/nabavlja ekipa koja se "muški" vozi s njima, a takvi akuti kada se razj*** više nema tih novaca koji će to dovest u red, to su rupe bez dna, alfa (većina njih) ide u ovu priču. Alfu kupi, vozi, njeguj i bit će ti zahvalna dosta dugo.

Kada u oglasniku vidiš "auto kuće" (kriminalce) koji ti prodaju, npr, ALfu 156 3.0 v6 možeš bit 90% siguran da kupuješ mačka u vreći, to je istina, jer si si sam kriv što si sa svojom pohlepnošću nasjeo na "njihovu" igru, šta misliš da je to neki deda vozio u 3. i 4. brzini laganini, to se đubre vrtilo na 8 "iljada" brate.

Ljepo odi na dražbu kada Alianz/PBZ prodaje aute od vlasnika koji su precjenili svoje kreditne mogućnosti i tamo traži Golfa 5 TDI, (po mogućnosti penzioner/mlada mama) sigurno ćeš ga imat narednih 10g. Auto kojemu su drugi vadili dušu na 8krpm možeš samo koristit ko vreću bez dna i ljep ukras u dvorištu ("nu me" efekt), isto ide benzincima Alfama, BMWima, Mercedesima, RSima, Stiima, WRXevima i GTIjevima.

A za dizajn, mislim da alfa i nema neku konkurenciju, puno žena ju voli i mislim da takve (žene) kada nakon 5-6 žele prodat svoj jtd ili jtdm da je to pristojan ubod (auto naravno)
Uber Gosu je offline   Reply With Quote