View Single Post
Staro 20.04.2018., 21:24   #31
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
HDD-ovi nisu problem, sve ostalo je. Ovaj server mi se svidja poprilicno, ali ima jednu manu zbog koje je neupotrebljiv - koristi 2.5" ladice, a ovo su 3.5" diskovi.
Trenutno trazim nesto od navedenog:
ispravnu 1155 maticnu s 4-6 sata, matx ili itx za 100-200kn
ili 1150 procesor cijene koja ne premasuje brze i modernije 1151 ekvivalente iz ducana, s garancijom.
jedan pogled na njuskalo i zapitas se koje droge neki ljudi koriste.
da nije ovakvo stanje s ddr4 memorijom nebi ove ni trenutka pogleda, a ddr3 imam na raspolaganju.
uglavnom, ako nista ne naleti, idem all in, i3 8100, z370itx, min.8GB ddr4 non-ECC. osim kolicine memorije, sve ostalo je u tom slucaju overkill. sa 16GB to bi bilo vec komodnije.

AOMEI mi se svidja po sucelju, ali isto zna bit bugovit. iznimno je osjetljv na kvalitetu mreze, npr. kad koristim Image Deploy preko PXE boota, jedan dio racunala uredno pokupi IP adresu, a cim su pojedini spojeni na prikljucak koji nije savrseno izveden nula bodova. Doduse, neki su bili odma vidljivi jer nebi radili na gigabit mrezi, vec samo 100mbit, ali cak i s gigabitom nebi na svima radilo. u pravilu je kod takvih bar jedan vodic bia "sumnjivo" spojen, iako u OS-u nebi cak ni radia problem. Jos jedna mana mu je sto nema opciju Multicast deploymenta, vec sve radi 1na1. To nije uopce toliki problem dok god su svi spojeni na gigabit, jer u sat-dva moze rijesit dvadesetak racunala bez problema, ali ako je na 100mbit, ufff... nikad kraja...

Zadnje izmijenjeno od: wifi. 20.04.2018. u 21:32.
wifi je offline   Reply With Quote