View Single Post
Staro 09.08.2015., 13:59   #73
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pitanje je što je to "sistem". Samo OS ili i aplikacije?
Samo za OS je 60 GB OK, uz pretpostavku da redovno čistiš posljedice updatea, system state povijest staviš na minimalu i slično.



Nije mi baš jasno ovo "nije nitko radio RAID 0 polje"... Moraš dizati novi OS, nakon kreiranja polja. Performanse će možda porasti jer za stvarno dobivanje performansi mora i kontroler biti dobar, u stvarnosti ćeš teško išta znatno bolje vidjeti "od oka".
Nitko to vjerojatno nije radio na lga1156 platformi i pogotovo sa marvelom sata 6,jer imam na ploči 2 sata 6 priključka
Citiraj:
Autor Wizzard Pregled postova
Eh Iggy me pretekao odgovorom...u pravilu bolje jedan veći ssd nego dva u raidu recimo
2x120 vs single 240..pametnije i jednostavnije jedan od 240gb..sem toga nanovo os gore kao što igi reče..a koliko znam već je pisano o brzinama u radi polju i single ssd-a..razlika skoro pa i nema.. pokazalo se da u nekim situacijama bolje i brže radi single od raida ...
imao sam negdje baš link glede toga raid vs single ssd..sam da ga iskopam..
Kako bi bilo bolje samo jedan SSD disk nego dva u RAID 0?Pa znam da sam negdje baš vidio za Kingston v300 240gb x2 koliko su performanse puno bolje kod čitanja i zapisivanja,mislim da je duplo bolje.
Multiplayer i igre se sve puno brže učitavaju.
esc je offline   Reply With Quote