View Single Post
Staro 28.09.2014., 16:05   #70
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Nedavno sam htio složiti stari laptop kao torrent mašinu ali je njegov IDE disk bio samo 20gb. Kako i sam kažeš IDE diskovi su rijetki i skupi a imao sam sa strane jedan SATA 250gb disk. Naručio sam s ebaya 2.5" IDE na SATA kontroler i stvar radi. Ne znam koji je tvoj laptop i koliko je star ali ja sam previdio neke stvari jer je laptop star. Recimo SATA disk je radio u UDMA-33 modu, što je sporije nego sam očekivao. Također BIOS je vidio samo 137gb diska zbog stare arhitekture, ali u windowsima je prikazan puni kapacitet. Smještaj diska je bio točno iznad nekog kontrolera koji se nenormalno grije pa je temperatura diska bila cca 60C što mi je nedopustivo. Na kraju sam zbog toga odustao od svega jer ima boljih opcija od tog.
lap je ACER iz 2007 (makar nemogu sa sigurnošću tvrditi jer su mu naljepnice odozdola zdrapane, a BIOS flešan na noviju verziju pa nema serijski broj u njemu). unutra je disk od 120 GB. UDMA 66 protokol. ionako nebih stavljao SSD veći od 120 GB, IDE na SATA konverter nema fizički mjesta u lapu, prostor za disk je taman toliko velik da unutra stane 2,5 ".
ovaj DELOCK konverter je točno dimenzija 2,5" diska.
najčišće bi bilo staviti SSD sa IDE konekcijom ali brate, 64 GB košta 119 eura, a 128 GB 209 eura...
nekakav mSATA SSD od 128 GB je cca 600 Kn + konverter cca 180 Kn.
lobo64 je offline   Reply With Quote