View Single Post
Staro 09.02.2009., 17:36   #95
franina
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka-Pula
Postovi: 23
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Previše particija. Čisto zbog preglednlosti i lakšeg snalaženja.
...
Sve je to najbolje odvojiti na samom instalacijskom CD-u koristeći nLite. Ne moraš ništa mijenjati na instalaciji (ako nećeš), samo odredi gdje je Program Files, a gdje D&S. Kasnije je teže ali i manje učinkovito. Za Vistu koristiš vLite (isti program za Vistu).
ako može uputa kako bih točno trebao konfigurirati u nLite-u da mi Program Files i D&S zapadnu u različite particije od sistemske, i to još na drugom disku, mislim skužit ću na kraju, samo bi se koji put mogla ponoviti instalacija, a dosta mi je tih reinstalacija ovaj tjedan

Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Limux mislim da mora na primary, ali i to će on sam srediti. Njega stavi na početak drugog diska. Odmah iza toga i njegov swap.
..i zašto bi bilo bolje da Linux instaliram na drugom disku, na kojem će isto u drugoj particiji biti njegov swap file, zar ne bi radili brže da ih iskonfigururam kao i Win XP, tj. OS na prvom disku, a swap file na drugom, ili je kvaka u tome da windowsi i linux nisu na istom disku (ili je stvar u racionalnijem rasporedu opterećenja tj. rada diskova?), nisam uspio shvatiti, pa ako može kratko pojašnjenje ili uputa gdje ću ga sigurno naći..

tnx

Zadnje izmijenjeno od: franina. 09.02.2009. u 17:46. Razlog: a sjetio sam se da nisam pitao odmah sve...
franina je offline   Reply With Quote