View Single Post
Staro 22.09.2020., 19:52   #3104
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Valjda jer su izjavili ovo:



I tu nigdje nije bilo govora da će biti istu takvu koju je predao na servis a to je prvo kaj moraju ponudit.
Ista -> adekvatna zamjena -> lova.

Upravo to


Citiraj:
Autor thesaint255 Pregled postova
Mislim, rekli su da mu mogu za 2 dana isporuciti gigabyte model a sljedeci tjedan njegov model strixice. Naravno da niti meni nije pretjerano jasno kako mogu doci do tih kartica osim da nisu reparirane ili kupljene na njuskalu sta garant se nebi usudili raditi. Moje je pitanje i dalje na koji nacin on moze odbiti da mu se dade ista kartica koju je reklamirao?

Postoji zakon i zakonske odredbe. Da su mi odmah ponudili moju karticu nebih ništa mogao uzeo bi je i to je to sa tim da bih dobro povjerio da li je nova i fizički i softwerski.
Stvar je sljedeća oni su ponudili 2 grafičke lošije spec i treću mojih spec (11 gb) uz doplatu. U takvoj situaciji ja kao kupac biram želim li neku drugu sličnih specifikacija ili želim da mi se vrati novac. Ja sam zakonski to odbio i napravio zahtjev za povrat sredstava. Onaj tren kad sam poslao zahtjev za povrat sredstva oni nemaju šta nudit nego imaju 15 dana da isplate novce. To sam im i pobio sa mailovima ako vas zanima mogu Vam pokazat što sam napisao. Šta nisu nudili istu kad su trebali njihov problem.

Znači da se uključila inspekcija i da je išlo dalje oni gube 100% i oni su svjesni toga a i pitanje je mogu li uopće nabaviti novu grafičku istu kakvu sam imao iz mojih izvora teško ali sve je moguće. Dobili bi samo kaznu vjerovatno koja je puno veća od iznosa grafičke.



Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
upravo to, šta bi se desilo da je rekao može gtx1080ti koju su ponudili, a oni opet krenu kakat nakon par dana (ako već foliraju)?

Pa idu uhvatit na blef. Isto tako kad sam ispunjava njihov zahtjev pazio sam na datum jer da sam stavio današnji datum pobijam svoj zahtjev zato sam popunio na 14.09 njihov zahtjev da se slaže sa mojim i napisa sljedeće:
Poštovani,


U privitku Vam šaljem ispunjen zahtjev koji ste mi poslali. Uz to vam šaljem račun i moj zahtjev koji sam vam već poslao 14.09.2020 mailom. Napominjem da je datum na Vašem zahtjevu datum kad sam Vam poslao zahtjev i da je to ispravno i zakonski jer sam Vam na taj dan stvarno poslao zahtjev a dokaz je u privitku. Ovaj Vaš zahtjev je ispunjen na Vaš zahtjev.


Općenito se treba dobro pazit šta se piše jer da sam ja njihov mail odgovorio da može ista grafička i automtski bi poništio sve radnje od prije i prihvatio njihovu ponudu. Ja sam je odbio i pozvao se na svoj zahtjev i na to da su zakonski rokovi za ponude istekli onaj tren kad sam poslao zahtjev za povrat sredstava. To je rezultiralo sa tim da mi je danas isplačen novac.
Bitno je bit uporan, držat se zakona i početnog stava i sve dobro provjeriti tako ako dođe do viših instanci da si ispravan i da dobivaš 100%. A najbitnija stvar je da se sve riješava pismenim putem ništa usmeno.


Citiraj:
Autor thesaint255 Pregled postova
Mozes mi samo objasniti na koji nacin si mogao odbiti 1080ti? Taj dio mi nikako nije jasan.


Odgovor imaš poviše gdje sam kolegi pisao

Citiraj:
Autor Doc Pregled postova
Folirali su da im dolazi, kaj misliš da mogu to i dalje dobaviti. Da mogu nebi niti nudili 2080Ti


Pa moguće je da neki levatski dućan ima neku sa nabijenom cijenom koju nije nitko nikad kupio.



Citiraj:
Autor axo Pregled postova
3080 kad zasija u kucistu

Upravo to
Proudcroat je offline   Reply With Quote