Tema: Automobili
View Single Post
Staro 02.02.2024., 13:47   #71860
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,386
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Koja to tu većina gura glavu u pjesak?

Ovo što sam do sad vidio su doslovno ljudi koji imaju EV i konkretno napišu svoje iskustvo sa EV-em i kažu konkretne brojeve, samo što nakon toga nastupiš npr. ti koji ih iz čista mira proglasiš fanboyevima i tvrdiš da ti valjda bolje znaš kako je njima sa njihovim EV-em.
Ili krenete u smjeru već milijun puta spomenutih "ljubičica".

Tako da molim te, bez nekih floskula i izmotavanja, konkretno napiši - tko je od nas "religiozno branio stav da je EV najbolje od izuma kotača i da nema mana" (dakle tvoje riječi) i molim te daj primjer takve poruke?

Pa pogledaj CatKillerove postove malo. Svaki negativan komentar u smjeru EV industrije/Tesle cak i kad je potkrijepljen cinjenicama docekan je sa podsmjehom, tvrdnjama kak je kod drugih proizvodaca isto a mijesaju ce cesto kruske i jabuke. Bilo kakav format negativizma ni kritike se ne priznaje. Normalna osoba ce reci ok da u pravu si , ali zato ima ovo i ovo i ZA MENE je bolja solucija u ovom trenutku. A ne postovi tipa EV je u svakom pogledu bolji od bilo kojeg drugog oblika prijevoza i nema nikakvih mana i ne kosta nista. S druge strane isti mijenja te Tesle svako malo jer kao sto je napisao - isplati mu se. OK super. Ja tako ne razmisljam i vjerujem da ima mnogih koji jednostavno hoce nekaj kupit i koristiti. I opet - EV valja samo kao NOVO VOZILO. Ja da je zlatan ne mislim davat lovu za nov auto - nikad nisam pa ni sad necu. Bi li itko od vas kupio za svoje novce EV star 10 godina? Prije par stranica sam napisao detaljno iskustvo koje sam imao sa voznjom Tesle jer sam bio otvorenog uma nakon pocetnih komentara na kvalitetu izrade Tesla automobila i iako smatram te i dalje stojim iza toga da je Tesla jako uznapredovala u kvaliteti izrade u zadnjih 10 godina - ima stvari koje me zivciraju a ima one radi kojih ju nikad nebih kupio.
Uostalom ajmo ovak. Trebam auto kojim mogu zgrmit 600km u komadu ili sa 1-2 stajanja od max 20 minuta (zimi) , da je udoban i da u gepek mogu stavit manji frizider ako pozelim (dakle jedan komad prtljaznika od 550-600L). I ne nezelim SUV jer ne zelim auto koji je izvana ogroman a iznutra sicusan. Dakle - klasican karavan bi bio idealan. Do 20k rabljeno (2013g+) ili 40k novo. Trenutacno su u igri Corolla TS Hybrid i Octavia/Golf 1.5e/TSi karavan. Nedostatak fizikalnih gumbi je problem al mozda se priucima ko zna. Sto ekvivaletnog ima u EV svijetu?
tomek@vz je offline   Reply With Quote