View Single Post
Staro 16.02.2009., 11:17   #3
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Imam sljedeči problem:
Prilikom botanja sistema izbacuje mi sljedeču poruku:
File\i386\ntkrnlmp.exe could not be loaded-the error code-7

Mislim da je u pitanju memorija i to sam uspjeo nači na netu te sam danas izvršio testiranje Memtestom86+ v1.51 koji je nakon cca 3min izbacio cifru od 2820 error-a u testu 4.
Radi se o memoriji G.Skill 2x2GB DDR2 na 1000MHz te ista odbija raditi na defoult postavkama.Na istima neče botati.
Probao sam staviti na 1:1 odnosno 800MHz i za cca 15min nije bilo nikakvih error-a.

Trenutno radi na 800MHz i normalno boota sistem te sve funkcionira normalno.
Nisam vadio module pojedinačno, pa imam pitanje???

Istestirati pojedinačno ili nositi memoriju na reklamaciju stara cca 20-ak dana u Links.Mislim da je "prdnula u fenjer kompletna ili samo jedan modul"

Unaprijed hvala.

moze biti da mema nije kriva, vec maticna. To cesto bude slucaj, samo ljudi neznaju prepoznati.
Ili su ti sjebani odredjeni memorijski djelitelji (recimo da postignes 1000mhz, probaj ostaviti isti memorijski djelitelj, ali povecaj fsb da kompenziras i vidi kako se tada ponasa), ili ploca treba malo dodatne voltaze za nb jer su u pitanju 2x2gb rama, ili treba rucno unijeti latencije unutra (cak i one sporedne) posto nekad ploca ne procita dobro te iste i onda ispadnu nebuloze i restartovi/errori.
Pippincro je offline   Reply With Quote