View Single Post
Staro 02.04.2017., 10:18   #693
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Mozes i sam.

Logiraj se kao supevisoror sa putty u router kroz telnet.

Kucaj:

xdslctl

pa onda... opet kucas:

xdslctl configure --bitswap on --sra on --trellis on --i24k on --maxDataRate 36555 6555 50000

Onda kada se router resinka logiras se kao supervisor bas direktno u njega i tamo negdje pod opcijom firmware nadji opciju "save to ROM" i sejavas...

To se bude pospremilo tako da dokle god oni ili ti tvornicki ne rebootas router bice sinhronizacija koju si ustimao.

To bi na speedtestu trebalo biti oko 35Mbps, ako i dalje puca onda smanjis prvo download recimo na 35555 a upload prvo ne diras, testiras... puca i dalje znaci smanji i upload na 6000 i tako dok ne dobijes stabilnost.

Ovih 50000 stalno isto... to ne mjenjas mada se u nekim kombinacijama i sa tom stavkom da se limitirati download ili upload.

Poslje svakoga resinkanja obavezno "save to ROM" jer ako se iskljuci iz struje ili bude prekid struje ili iskopcas zicu on se bude opet sinkao max moguce prema profilu sa dslama.

Jel to znači da nakon sejvanja u ROM, Zyxel više nikad neće vući profil brzine postavljen na DSLAMU? Što ako ipak poželim vratiti se da on opet automatski vuče profil sa DSLAM-a bez da radim factory reset?

Htio bih isprobati to jel radi ali da nešto ne zeznem, možda prvo onda da isprobam to ali bez sejvanja u ROM pa ako bude problema lako onda vratim kako je bilo tako da ga isključim iz struje i on će se opet spojiti na brzinu profila na DSLAMu.


EDIT: Kad malo bolje razmislm to ima smisla raditi samo kad se želi mrvicu spustiti brzina? Kod mene je problem što imam plaćeno do 50/10, linija podržava 39/9 a pustili su mi 33/5. Jel to onda znači da preko 33/5 ovim postupkon nemogu dignuti jer je na centrali to limitirano? (Zdrava logika mi kaže da bi onda svatko mogao platit 10 Mbps, a sam si dignuti kolko ide )

Zadnje izmijenjeno od: alcro. 02.04.2017. u 10:34.
alcro je offline   Reply With Quote