View Single Post
Staro 29.06.2009., 09:19   #90
HrvojeC
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova

Nisi napisal do koje cifre mislis ici sa stativom. Inace pikiram jednog od slijedecih: ili Giottos ili Manfrotto - jes da kostaju, ali dobivaju samo dobre kritike i kaj je dosta bitno oba se mogu spustiti za potrebe makro-a.
Kaj se glave tice imam Vanguard SBH300 i zadovoljan sam s njom. Cvrsta je i moze se fino podesavati.
Sorry kaj se ovak ubacujem ali nije mi jasno zašto spominješ Giottos i Manfrotto kao jedne od najboljih a imaš Vanguard glavu ?! Što po tome Vanguard nema dobre stative a ima dobre glave?!
Po meni recimo Vanguard je iste kvalitete kao i Manfrotto samo što uz Vanguard dobiješ više (torbicu ili remen, glavu - ovisno o modelu, šiljke .....) a uz nižu i pristupačniju cijenu.
Nije da pljujem po jednom i drugom al radio sam i s Manfrottom (stvarno na kvalitetu nemam prigovora) i Giottom ali što se našeg tržišta tiće i dakako trenutnog financijskog stanja u Hrvatskoj mislim da bi Vanguard bio na prvom mjestu ne samo radi kvalitete nego i opreme koju nudi u kompletu. Cijene su nekih 15-20% niže od Manfrotta a nudi više - najbolji primjer kod auta Nijemac i Japanac. Kod Nijemca moraš sve posebno plaćati dok kod Japanca uz istu kvalitetu dobiješ više u serijskoj opremi.
Najnoviji model Vanguarda koji sam kupio prije 15-ak dana može po mogućnostima i opremi koju dobiš uz njega a uz povoljnu cijenu (999 Kn) posramiti Manfrotto. To je model Alta PRO 263AT nagrađen od TIPA nagradom za najbolju dodatnu opremu 2009 godine.

lp
HrvojeC je offline   Reply With Quote