View Single Post
Staro 28.04.2017., 11:38   #2694
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Dobro, hoćeš li staviti taj izvor koji tvrdi da 180 sekundi treba da se burst od 20 fotki zapiše na karticu? Ne vjerujem tome iz jednostavnog razloga.

Imao sam A7II, toliko mu nije trebalo ni na kartici deklariranoj na 60 MB/s, kad sam radio burst u uncompressed RAW modu.

Drž fige da ga donesu ovdje i da mi dođe u ruke. Bit će svi minusi koje primijetim jako transparentno napisani. Neka ograničenja definitivno očekujem, bilo ih je i prije, također nisu bili spomenuti u reviewima, a to će Sony ionako opravdati sa "što hoćete, gledajte koliko manje košta od sličnog konkurenta".

Konkretno iskustvo je bilo kad sam kupio A77. Marketinški je bio istican kao top sportski aparat u srednjoj klasi (2011. godina) jer je nudio 12 FPS burst. Ono što nigdje nije pisalo je da u tom posebno označenom modu na kotačiću, sve ostalo radi kao u automatskom modu. Oni koji su očekivali da će imati 12 FPS s potpunom nezavisnom kontrolom svih postavki su ostali neugodno iznenađeni. Meni nije predstavljalo problem jer mi tih 12 FPS-a nikad nije bi bilo potrebno, ali eto...zanimljivo je to da se nigdje nije spominjalo. Zato me ne čudi ako i dalje bude takvih stvari koje će prešutiti, ali to ćemo tek vidjeti kad se prvi primjerci na tržištu pojave.

Realno, nikome od nas ovdje takav aparat nije potreban, nit možemo iskoristiti brdo toga što nudi. Naći će se par onih koji očekuju da će kupnjom A9 stvarno razvaliti 1DXII i D5, a neće. A9 je samo još jedna noga u dupe Nikonu i Canonu, da se malo trgnu. Žalosno je jedino to da i jedni i drugi ignoriraju to, pa se Sony natječe sa samim sobom u razvoju i inovacijama.
Definitivno uskoro očekujem nove Nikone s ovim senzorom.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote