Tema: Arduino
View Single Post
Staro 10.11.2011., 14:11   #1
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
Arduino

pozz svima

dakle, u zadnje me vrijeme oprala nešto elektronika. Inače sam softveraš i nikad u životu nisam držao lemilicu u ruci, al počeo sam čitati malo i onak,... i ja bi

dakle, namjerio sam kupiti neki arduino i složiti neki starter kit, pa da se malo igram. Nabavio bih naravno breadbord. Inače, imam par ideja za projekte koji ne samo da su geek-cool nego su i meni prilično korisni.

Sad trebam vašu pomoć/savjete.

Prvo: koji arduino da nabavim? uno? nano? mini? Čak sam razmišljao da nabavim neki od klonova, kontroleri su isti... vaša mišljenja? Koja je uopće razlika između originala i klona (koji je navodno 100% kompatibilan)? Jer, koliko vidim, klonovi su osjetno jeftiniji, i samim time meni osobno zanimljiviji

Nadalje: od kud da nabavljam? gledam malo po netu i čini mi se najpovoljnije iz italije (slovenci su skupi u tri p.m.... slovenac isti kit BEZ arduina prodaje za istu lovu za koju talijan daje taj komplet SA arduinom. lol)
koristim ovu priliku i da oglasim da kupujem nešto takovo, ako imate a ne koristite, samo javite

Na kraju: pošto sam njubara mislio sam 'ručno' skupiti sve one dijelove koje razni dućani prodaju u starter kitovima. Imate li još ponešto tu za dodati? Da naručujem izvana ili da odem do chipoteke? znate li ponešto iz vlastitog iskustva da će mi trebati?

Možete li mi preporučiti kakvu (newb) knjigu o elektrotehici?

zahvaljujem unaprijed

shoki

p.s. iiiii na kraju: kupovanje arduina preko e-baya? iskustva? mišljenja? hvala
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 10.11.2011. u 14:17.
shoki je offline   Reply With Quote