View Single Post
Staro 03.03.2016., 21:42   #133
O_D_E_Z
Premium
 
O_D_E_Z's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: eg
Postovi: 133
Igra ekipa MMORPG na tim omjerima, nerastegnuto (pogledaj na youtube)
Cinimise da samo neke stariej igre ne podrzavaju !

Al evo recimo .. sad radim na laptopu koji je 1366x768 15".... pixed density znaci 104.47
A na 34" monitoru od 2560 x 1080 ispada 81.72 , da mnogo losije !

Gledam da mi pixel density nesmije biti manje od ovoga sto sad imam na laptopu jer to bi bilo lose valjda... tim se vodim ...
A opet mislim da bi taj monitor bio barem 50cm (ako ne i 60-70cm) od ociju (dok je laptop ne vise od 40cm u vecini slucajeva ...
Tad mislim da da nebi bil olose imati nekakav 80 pixel density monitor !!??

Nemam gdje pogledat takve monitore u tome i je problem ... nema ih ni u ponudi previse na online ducanima ...

Al inace sto se tice pozadinski probijanja osvjetljenja .. losih kutova gledanja . .boja koje bas i nisu vijerne ... na takve kompromise pristajem ...

Doduse moze se kupiti 4K TV od 40" (3840x2160) TV za nekih 5000kn (pixel density 110) .. a ovdje cijene 34" ultrawide monitora (3440x1440) preko dvije godine dana starih s ozasnim pozadinskim probijanjem po rubovima koji imaju goru pixel density prelaze cifru od 5000kn !

Teski ripoff !

Ultrawide bi mi bio odlican zbog preglednosti kod recimo CAD-CAM programa modeliranja ... video obrade .. kad surfas i radis teski mutitasking ili imas masu toga otvorenog u web browseru. I zbog toga mi je bolje nego klasicni 16:9 ! Jednostavno za bilo kakvi rad je bolje imati sto sire !

Prije sam imao dva LG full HD od 22" (dual screen mode)i bilo je odlicno radit na njima ! Mislio sam opet dok nisam vidio ove ultrawide monitore ...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: O_D_E_Z. 03.03.2016. u 22:09.
O_D_E_Z je offline   Reply With Quote