View Single Post
Staro 26.11.2001., 23:15   #9
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Nije mi se dalo citati sve ovo iznad i ispricavam se (ispric, ispric) ako ponavljam vec receno ali:

Nije mi jasno kako ljudi bez imalo srama usporedjuju Win95/98/ME sa Win XPom? Win95/98/ME je jedna jezgra, nastala iz dodavanja grafickog sucelja DOSu, u srcu 16bitna (onako, blesavo receno), dok je XP pravi i cisti NT, u osnovi nemultimedijalan, 32bitan i opako stabilan.
Stoga mi nejde ona spika u glavu: pa sve mi je uredno radilo na 98/ME, a na XPu neke stvari ne zele niti prismrditi.

Ostalo je copy\paste od maloprije:

eh, ljudovi, ne nasjedajte na fore iz propagande. Win XP je izasao puuuuuuno prerano, i ako ih bas zelite, barem pricekajte prvi sluzbeni SP.
Frend i ja smo isprobavali Win XP Pro za potrebe firme i dosli do mnogih zakljucaka, ali jedina pozitivna strana XPa je sto barata interaptima kao Win9x, a ne kao Win2k.
Negativne strane (barem za sada):
- gladno procesora, srecom ne i memorije (uspordba s w2k)
- iako podrzava mnogo vise hardvera od win98se i win2k, drajveri bas i nisu kako treba - primjer: Adaptec SCSI koji uredno radi pod win98se i sasvim pristojno pod w2k, XP ga nije niti prepoznao, iako ima drajvere za njega, cak stovise, nije se moglo forsati, jednostavno ga nije htio vidjeti
- nema firewall, odnosno, taj koji i postoji je pravo sranje
- compatibility mod jednostavno ne radi, provjereno s raznim programima i igrama; igra pisana za w9x koja ne radi na w2k, ne radi niti na XPu, ni na kakav nacin
- egzotican hardver (TV kartice npr.), eh to je tek prica; na njima se vidi da je XP cista NT jezgra, sto znaci smrt
- multimedija; pogledaj pod prijasnu tvrdnju
- ako imate via chipset i SB Live! karticu, problemi su jos izrazeniji
- itd. (tko bi se sad svega sjetio).

Sto se tice izlaza na internet, sve radi kao i w2k, i preko proxya, i preko dial-up (cini se da schofter nije bas sve poriktao kako treba, jer je testiran i dial-up preko iskona)

Najgroznij od svega je sto nije siguran za podatke na racunalu na kojem se koristi. Nakon sto sam lupio chekdisk naredbu (i to u read only modu) iz w2k sa FAT32 na NTFS particiju na kojoj je bila instalacija XPa, chekdisk je javio neke greske i zaustavio se. Pravo iznenadjenje je bilo nakon toga: sve NTFS particije su bile necitljive, a XP se vise nije htio podici. Disk menager iz w2k je vidio da su particije uredno formatirane u NTFS, mogla se vidjeti popunjenost diska, ali do podataka nikako. Formatirali smo disk i udarili chekdisk, disk je bio u redu.

Bojim se da ce se sad netko naci i reci: pa tako ti je i trebalo kad si lupao chekdisk iz w2k, ili sa FAT32 particije na NTFS, ali to smo do sada napravili nebrojeno mnogo puta, ali prvi puta s ovim rezultatom, i to na cetiri (4) dana staroj instalaciji.

moj savjet? pricekajte barem SP1 za XP, a do tada se drzite toga sto koristite.
gpremec je offline   Reply With Quote