View Single Post
Staro 10.11.2001., 23:25   #7
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Ovo je zanimljiva tema...

Mogo bi ja sad tu svasta nabrajat, al probat cu ukratko iznjeti par stvari koje su meni zapele za oko (ili ubole u oko), i cisto su subjektivne naravi - tu nema nikakvih korisnih tehnickih informacija...

Dizajn / Layout - Cijeli XP (Windoze, Ofis itd..) teze ka 'web interfejs dizajnu', sto je pohvalno i razumljivo - treba se iskorijenit u potpunosti nerazumljivo-nelogicno-glupe dialog boxove. No medjutim, ikone, prozori i cjelokupan layout je apsolutno-bezgranicno-iritantan - sareni i neozbiljan. Kad su se prvi put digli, osto sam ukopan, desktop je izgledo koda sam kupio onaj Mars-Super-Mix sa svim mogucim cokoladicama unutra. Uzas! Dojam je kao da je to OS za djecu od 5-10 godina...

Drajveri - Stvar sa drajverima vise-manje stima ak vas proizvodjac jos uvijek postoji (dakle, apsloutno stoji opaska gdina rprivrat-a o 3 mjeseca starom hardveru). Ja imam Voodoo 3 3000 (Ne igram se na kompu inace), ui uj aj majko aj sad instaliraj drajvere. Moro sam birat izmedju 7355 nekakvih beta drajvera koji se moraju instalirat po 3 puta jer XP javlja greske, a ove koje sam ja izabro (jer su imali najvise dload-a pa reko ajd kud svi tu i mali Mujo) je radilo dijete od 16 godina (Da se ne uvrijedi netko ko ovo cita i ima 16 godina, rijec 'dijete' tu stoji samo zato da docara maldost autora)....
Mislim stvarno strasno, ne razumijem kaj nisu mogli sfixat bar drajvere za w2000 i stavit u bazu drajvera. (jer u principu to kaj sad ja moram instalirat je fix za drajvere za w2000 koji je opravio dotican mladic). Ulgavnom, BLJAK, to mi se zgadilo...

Softver - Iritantno je kad se pokusa instalirat npr. Norton Internet Security 2001 (Imam orginalku), a to se nemere...Jako iritantno...
Posto se uglavnom neigram, nisam pokusavo instalirat hakle, iako me ceka Mech Commander 2, pa bumo vidli, al sam nekak skeptican...

Zahtjevnost Layouta po konfiguraciju - Imam Atholna 650, Vudu 3 3000, 256 MB rama, 5400rpm IDE IBM 15,2GB HD - kad se stvar digne prvi put, pa vidite kolacice i cokoladice na ekranu, pa pokusate pomaknut prozor lijevo ili desno - na mojoj konfiguraciji to je umalo krepalo - bilo je prakticki neizvedivo. Ekstremna sporina - kad sam na 486-icu instaliro 98SE, to je bilo duplo brze, neg XP na mojoj sadsnjoj konfiguraciji. Nakon pol sata iskljucivanja razno raznih 'efekata' to ide normalno, al po defaultu, valjda AthlonXP1800 i PIV 2.2 bi kak tak radili s svim tim sranjem...
A i Classic Mode (Koji se ukljucuje pod obavezno) jos uvijek izgleda lose...

Neznam, vjerojatno se moram naviknut + kupit novi stroj. Iako je zapanjujuc broj poruka po forumima vani di skvadra place jer je ubola XP i sad im neradi ovo il ono...
sbp je offline   Reply With Quote