View Single Post
Staro 15.05.2008., 22:25   #105
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa eto ako se toliko brinete oko tih 100-iber-wata u odnosu na crt, napisao sam gore kako ćete to vrlo jednostavno kompenzirati sa žaruljama (ukoliko ih već nemate sve štedne).

računica je vrlo jednostavna:

imam doma 8 rasvjetnih tijela po 100w svako + napa 40w, znači pmpo je nekih ~800w kad sve svijetli, no naravno rijetko kad sve svijetli istovremeno. zamijenjeno sa 8 štednih od 20-22w i ova mala na napi 6w izađe prilikom full loada ~160w. naravno treba uzeti u obzir koliko češće se koriste žarulje i u kojoj količini, a koliko često radi telka. zememo da je jedna žarulja cca. 30ak kn u pevecu na akciji i za 250kn koliko je koštala kompletna zamjena sam ne sam kompenzirao potrošnju plazme, nego još i uštedio na računu za struju.

p.s. jelc, grijem se na struju, tako da tvoje zle riječi i plakanje o 100-200w potrošnje se odbijaju od mene kao voćni sokovi od ekipe malnarove noćne more

p.p.s. hvataš se za slamke sa potrošnjom. tko hoće štediti - štediti će na xyz drugih područja potrošnje struje, zamijeniti stari riz-ov drveni frižider sa ultra-mega-a-klasom, isto vrijedi i za vešmašinu koju dobiješ uz 15" crt monitor, izbaciti strujno kuhanje etc.
syss je offline   Reply With Quote