View Single Post
Staro 05.03.2024., 13:34   #7
wildscorpion
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: Split
Postovi: 7
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nemoš ti zagušit mobilnom igricom link od gigabita ni da si bog.
ovo je problem od a1 i njihovog preopterećenja gpon mreže, jer su svima dali 1-2 gigabit i gpon to ne može izdržat. već sam vidio takve situacije i na ovom forumu i na a1 kad bi slučajno naletio.

splitter može do 64 korisnika,svaki,a kaskadno mislim da može do 8 splittera bit.



provjeri jedino wifi mrežu da su ti kanali koliko toliko čisti, i da su ti klijenti spojeni na 5ghz.



istu situaciju smo imali mi (kao firma) na našem privatnom gponu, najudaljenije zone od splittera nisu mogle ni 20mbita dobit, to je u startu bilo dimenzionirano za male brzine pristupa netu, a nakon toga je došao upgrade na gigabit, a izvođači su spojili kako je bilo jeftinije - splitter na splitter na splitter.

Problem je u međugradskim zagušenim linkovima koji nemaju ni približno adekvatan bandwidth s obzirom na broj korisnika. Ja sam prije petnaestak dana dobio optički priključak u svom mjestu koje je tek dobilo optičku mrežu
a priključili su me na intervenciju HAKOMA jer su probili sve rokove pa sam kontaktirao HAKOM . Dakle tehničari došli i kažu mi doslovno si prvi i jedini korisnik spojen na njihov OLT. Nakon par dana provjeravao sam dostupnost adresa svojih susjeda i za njih je i dalje stajalo da im je optika nedostupna a meni navečer trzanje i štekanje interneta iako sam jedini spojen na svoj router i to lanom i jedini spojen na ovaj državni čvor. Dakle problem kod mene (još uvijek nije) zagušenost lokalnog OLT-a nego neadekvatana propusnost međugradskih linkova. Bagra ne želi ulagat tamo gdje treba ulagat
wildscorpion je offline   Reply With Quote