View Single Post
Staro 01.05.2021., 17:03   #42253
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Kod sajli, prvo otpustiš sve adjustere na minimum, nakon toga prešaltaš u najnižu brzinu (di je mjenjač najmanje napet i najmanje sajle je u shifteru) i onda spojiš sajlu na mjenjač uz laganu napetost rukom. Sad si u dobroj početnoj poziciji i svako natezanje sajle obavljaš kroz barrel adjuster.

Naravno, moraš naštelati L i H vijke da ti mjenjač ima dobar raspon i B-tension vijak kojim namještaš pulley da bude na nekoj dobroj udaljenosti s obzirom na najveći zupčanik na kazeti. To ovisi o mjenjaču i grupi.

Imaš na YT masu tih videa, nije ništa komplicirano.

Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Evo majstor je upravo poštelavao brzine i nakon što nisam uspio nikak pogodit da to sve ide glatko, mislio sam da treba možda još povući sajlu. Naravno, kak sam ja otpustio vijak, tak je sajla malo po malo otišla u krivi smjer.

I s čim da ja nju najlakše sad povučem kam treba? Neki video i tak.

Druga stvar, kad mi je lanac iza otprilike u petoj il šestoj brzini, a naprijed idem prebacit iz niže u višu, lanac obavezno zapne u onaj metalni dio. Ovaj u servisu mi veli da je to normalno. Čisto sumnjam jer nakon prvog besplatnog servisa je on nešt štelao i više nije zapinjalo. Naravno, nakon dvije vožnje, vratilo se na staro. I uopće ne znam kaj tu treba podesit da ne zapinje. Probam snimit video, dok nađem nekog ko će mi pomoći jer je malo veći problem mijenjat brzinu, vrtit pedalu i još snimat, osim ako oću novi ekran na mob.

Edit: oke, sajlu sam nekak riješio, ali sad opet muke s poštelavanjem. Baš sam tulav za to, osjećam se ko hadezeovac za kompjuterom.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote