View Single Post
Staro 23.09.2018., 18:13   #45
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
My 5 cents.
Mi smo platili telefon 4 ili 5000 DM, ne 1kn, i ne jednom nego 3, da TRI puta po toj cifri. Kuća, radiona/ured, kuća na selu di ja živim već 10+god. Te priključke je ht PRISVOJIO SEBI. Bespravno. No, sad se postavlja pitanje, zašto vi tu razglabate o tome u smislu udara groma? Kakve faking veze ima to što sam ja uveo telefon 80 i neke i platio ga 5000dm i moj susjed koji ga je uveo 96e i dobio za džabe, sa udarom groma? Nikakve.

Druga stvar. Ht svoju opremu daje korisnicima u NAJAM već dugi niz godina, dakle, što se mene kao krajnjeg korisnika ima ticati jel taj ruter spržio grom, crkao zbog običnog kratkog spoja ili zbog nekog nn razloga? Ne tiče me se, jer u mom ugovoru piše da sam ja UNAJMIO tu opremu i da ht GARANTIRA otklanjanje kvara na istoj u roku 48h ili zamjenu (što u biti i je uvijek zamjena jer šta će popravljat na ruteru ili spliteru). TOČKA.

Treća stvar. SVAKI put kad je udar groma skurio ruter i/ili splitter ili čak jednom i stb, operater (nisam uvijek bio na ht-u, iz raznoraznih razloga) je bez pogovora zamijenio SVOJU opremu novom ili rabljenom ispravnom, i gotovo svaki put u zakonskom roku od 48h. Logično (meni, znam da neki ne razumiju i poštuju to) ako me kačio vikend, što se znalo dogodit petkom navečer rokne grom i skuri ruter, a oni dođu popravit u ponedjeljak popodne, da to nije 48h, ali opet se popravilo prvog slijedećeg radnog dana, što je ok. Kad sam imao peh (jednom), pa mi je skurilo i telefon i dvd player (oboje ne baš jeftini modeli), prijava istih hep-u i hep-ovo osiguranje je namirilo štetu za te uređaje bez imalo natezanja. Dostava računa, nošenje na popravak serviseru koji može izdati račun za popravak ili potvrdu da se to ne može popraviti ako je tako, i u kratkom roku isplata po računu popravka ili kupnje originalnog uređaja. Jer ako niste znali, udar groma koji kroz električnu mrežu spali uređaje po kući, hep ima osiguranje koje to pokriva. Ja imam vrlo kvalitetnu prenaponsku zaštitu, ali opet kad je nevrijeme vani bar antene s tv-a ištekam, ako mi već vrag ne da mira pa koristim net dok grmi, mada i telefonski kabel ide kroz prenaponsku od tog zadnjeg slučaja kad je telefon i dvd vrisnuo.

Slažem se s medom, nema te zaštite koja će potpuno zaštititi od direktnog udara groma, sve ove fore i forice pomažu ako udari negdje u blizini, ali i to je sve stvar sreće.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote