View Single Post
Staro 24.05.2018., 15:48   #40596
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Hvala na savjetu, ali ne bi nikako kupovao Lidl kacige.
Nemam ništa protiv odjeća iz Lidla pošto i sam imam dvije majice od tamo za bajk (doduše nova koju sam kupio je završila kao krpa za bajk pošto je odvratno loša, dok je ona koju sam kupio prije cca dvije godine odlična te se ne mogu ni uspoređivati kvalitetom....cijelu prošlu sezonu sam je nosi).
Kacige su opet druga stvar, stvarno ne bi držao glavu u tome.
MIPS može biti učinkovit, ali i ne mora, no za cca 200 kn više koliko se razlikuju MIPS i non MIPS kacige, nema smisla riskirati i u najgorem slučaju jednog dana razmišljati je li MIPS mogao pomoći.
Doduše, igrom slučaja imam jednu Lidl kacigu kod kuće i nikome je ne bi preporučio osim npr. osobama koje uistinu jako malo voze ili onima koji voze negdje gdje nema ništa prometa.
Tako da ipak čisto zbog nekog svog mira ostajem kod provjerenih brandova, a i nadam se da uskoro ne budem morao opet kupovati kacigu pa je dugoročna investicija.
Ima li netko od vas koju od gore navedenih pa da kaže pluseve i minuse.
Da gledam kacigu koja nema MIPS, vjerojatno bi uzeo Kask Protone pošto je na ok sniženju u Keindlu.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Sve kacige na eu tržištu udovoljavaju cen standardu. Nitko ti ne garantira da je skuplja kaciga sigurnija, dapače često i nije jer je lakša i ima manje materijala. Inače sve su one napravljene u istim tvornicama i od istog materijala.

upravo to, kacige prolaze jednake testove koje moraju zadovoljiti, i ako ima potrebne certifikate, ne bi smjelo biti razlike izmedju one za 150kn i one za 1000kn po pitanju krajnje zastite.



nije da jednu prave od papira a drugu od karbona.
Gabre je offline   Reply With Quote