Tema: E Cigarete
View Single Post
Staro 23.01.2013., 11:30   #137
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
PG = Propilen Glikol
VG = Biljni Glicerol



Razlike medju njima su da PG vise 'grize' grlo, pa je malo veci osjecaj pusenja prave cigarete za pocetnika. S druge strane VG daje bolju aromu (barem vecina tako tvrdi) i vise pare. I to dosta vise, u to sam se i sam uvjerio

Za pocetak je najbolje da uzmes omjer 50/50, pa kasnije malo experimentiraj. Prvo vidi kako ces reagirati na PG, jer neke ljude pocne peckati jezik od viska PG-a. Jako rijedak slucaj, no nije nemoguce.

Za sve vise informacija o svemu, a posebice o tekucinama preporucujem da se ovdje regas: elektronske-cigarete.info

Ja sam tako napravio, i samo citam vec duze vrijeme. Dosta jako iskusne i odlicne ekipe, puno bolje njih citati i slusati nego npr. mene koji sam prakticki jos uvijek pocetnik
Za PG si u pravu da je zaslužan za tzv. throat hit, tj. grebanje u grlu, ali VG nije zaslužan za bolju aromu nego obrnuto. VG "guši" aromu. VG je zaslužan za više pare.
Za omjer i količinu nikotina se slažem.

Stavio sam linkove za hr forume o e-cig par stranica prije i svi koji misle početi ili su u tome neka se regaju jer su to ipak forumi o e-cig
gibo je offline   Reply With Quote