View Single Post
Staro 18.08.2008., 09:25   #83
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
e jbg sad si me malo i odgovorija od toga...ovaj mi se sat sviđa jer ima lijep izgled i ne razumin se tolko u kvalitetu...al ako mene pitas ja idem zdravom logikom(ili mozda ne)??ovaj sat bi usporedio sa svojim Casio DIGITALNIM(pretpostavljam da to ima velike veze???)od 350kn...gumeni remen,najšugaviji,ugl nista posebno...al je radio 5 godina dok mu se nije baterija ispraznila i jos bi radio samo da se baterija promijeni...znaci 3-4 puta skuplji sat nebi smio puno zajebavat,iako bi mogao zbog tih mehanizama...neznam ni sam vise sta da mislim...ako idem uzet neki drugi,opet neznam sta uzet...swatch,casio,seiko(ako uopce ima za te pare),a ovaj žak mi nikako ne paše dizajnom mada ne sumnjam da je kvalitetan...malo sam surfao pa sam našao nešto o festini...

c/p

Festina je jedna od linija satova iz Evrope koja nabrže napreduje i spada među najstarije proizvođače satova. Reč “festina” na latinskom znači “požuri”. Festina je jedan od najprodavanijih satova u Španiji, u zemlji iz koje potiče. Mada ona zapravo nije započela svoje poslovanje u Španije, već je kompanija osnovana u Švajcarskoj 1902. godine. Pravu popularnost i svetsku afirmaciju stiče od 1984. godine kada je Miguel Rodriguez seli u Španiju. Ona je jedna od najbolje prodavanih satova srednje cene (mid-priced) u Evropi. Festina se distribuira u više od 50 zemalja sveta.
Poslovna filozofija ove kompanije se zasniva na posvećenosti inovacijama i stalnom razvoju, a sve u cilju postizanja što boljeg kvaliteta kolekcija. Moto ove kompanije glasi: U životu postoji samo jedan smer – Napred.
Festina satovi uglavnom koriste japanski kvarcni mehanizam, dok nekoliko specijalnih modela koriste Mecaquartz mehanizam, koji predstavlja automatski kvarcni mehanizam, koji ne koristi barerije. U velikom procentu Festinine ponude su sportski hronograf satovi (sa kožnom ili metalnom narukvicom), uključujući i Internacionalnu naprednu seriju Road Warrior hronograf satova. Ona takođe proizvodi i satove od 18-karatnog zalata, zatim veoma popularne modele od čelika ili sa cirkonima.
Festina je zavanični merilac vremena (time keeper) na mnogim prestižnim trkama, kao što su: Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a España. Pored biciklističkih trka, Festina podržava i svetska fudbalska, košarkaškaprvenstva, skijanje, hokej na ledu…
Festinu prihvataju sve generacije, osvajajući zajedno nove izazove, deleći iskustva i intenzivno uživajući u životu.

Festina zvaničan sajt: www.festina.com


Festina Group

Festina Lotus Group je kupila Švajcarsku kompaniju Candino.
Januara 2002. godine, Miguel Rodriguez, direktor i osnivač grupacije satova Festina Lotus SA, se ujedinio sa holdingom švajcarskih satova Candino Swiss Watch (osnovanim 1947.), na čijem se čelu nalazi Kurt Flury. Ističući da će tom prilikom španska grupacija satova ojačati svoju poziciju u Švajcarskoj, odnosno da će ujedinjenje doneti koristi obema stranama.

Danas Festina Lotus SA obuhvata sledeće brendove:
- CANDINO,
- JAGUAR,
- LOTUS,
- FESTINA i
- CALYPSO
t3chno b0y je offline   Reply With Quote