View Single Post
Staro 25.11.2009., 02:41   #88
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
U trgovinama, odnosno novi, su sigurno D0, no ako je uzeo polovno može biti oboje. No s druge strane ako nije napaljen na 3DMarka i SuperPi (a očito nije), to mu i ne igra neku ulogu
Vidim da dosta ljude brine steping kad je u pitanju i7 920 i prilicno se zamaraju da nabave "bolji".

Da spustim sve Vas koji tako razmisljate na zemlju, razlike u performansama (Stock, OC, temp...) apsolutno NEMA. Jedina promjena koju je dozivio "bolji" D0 step je u stampi, gdje sam golim okom primjetio da nedostaju neki natpisi na procu. Dakle promjena je jedino kozmeticke prirode!

To govorim iz iskustva, jer mi je kroz ruke proslo par komada i zadrzao sam C0 koji ide preko 4GHz, dok mi kod 2 D0 to nije poslo za rukom (ista konfa, MBO, RAM, PSU...).

Sve ovisi o sreci i na kakvu seriju naletite. Ja sam recimo bio iznimno sretan kod svog starog C2D E4300 i bez pol frke isao na 3.6GHz, a na stock je radio ispod 1V (tocnije 0.092v ako se ne varam). isto mogu reci i za svoj 920 C0.

Ugl. da puno ne objasnjavam i da ne bi bilo sve na rekla kazala, imate na netu od Intela "release note" (mislim da se zove Product Change Note) gdje opisuju sve (kozmeticke) promjene.

Osim toga, zar zbilja mislite da je i doslo do nekakve promjene u performansama na bolje da intel ne bi imenovao taj proc u npr. i7 925 i prodavao ga xx$ skuplje? Koliko mi je poznato uglavnom novim revizijama ispravljaju propuste sebi u korist?

*EDIT:

evo i Intelovog sluzbenog odgovora na promjene (PDF): KLIK NA LINK
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Nebbo. 25.11.2009. u 02:52. Razlog: LINK na promjene
Nebbo je offline   Reply With Quote