View Single Post
Staro 06.05.2018., 20:06   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor robinhozg Pregled postova
Huawei ima 192.168.100.1 , postavio sam MikroTik na 192.168.100.9 => ne znači li to da je MikroTik dio njegovog subneta?
i onda 192.168.88.x je subnet MikroTika prema mom PC-u..znači nalazi se u mreži Huaweija, ali ima i svoj subnet u kojem je PC i ostali uređaji

nemam user i pass..mislim da bi za to morao kontaktirati ISP da mi stavi router u bridge mode tako da bi išao onda na soluciju di je Huawei gazda, a MikroTik client..


tako sam napravio pa mi se dogodilo da je veza pukla i nije se obnovila(IP adresa mu je bila u 192.168.100.9, a mreža glavnog routera je 192.168.100.x)..na mikortiku mi za sva sučelja i portove piše da su bridge..ne znam koje sve postavke moram mijenjati, da li trebam DHCP isključiti možda, di koje DNS servere dodat (defulat gateway ili ovo što mi je ISP rekao), itd..


ni to ne znam kako bi napravio jer ovaj MikroTik ima milijun stvari za podesit i početnik sam u mrežama..imaš neki tutorial ili "Google is my friend"?
ako nemaš login od huaweja, jebiga. onda si manje vise u banani sa svime.
i ovo šta kaže DG i ja sam to rekao prije, ako huawei staviš u bridge, pozdravi se sa internetom na katu di je on, jer postaje biljka i ne radi ništa, i sve se prebacuje na mikrotik. koji nije baš user friendly i neznaš ga podesit. znači zabatali stvar.
na mikrotiku pogasi DHCP (i client, i server, izbriši, nema ničeg). DNSove isto ne upisuješ nigdje, ako negdje jesi - izbriši.

doslovno imaš 2 stvari za napravit - napravit bridge i dodat sve portove u bridge, i onda pod ip - adresses dati ip adresu (192.168.100.10 npr) bridge-u.
i dalje se samo igraš sa wifijem.
jp_rv je offline   Reply With Quote