View Single Post
Staro 28.10.2008., 20:47   #145
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor PussyCat Pregled postova
Ne vidim razlog zasto moj post nije u skladu s pravilima itd...Invite giveaway i par recenica komentara, savjeta itd.

A za seedbox, cujem dosta, a zasad sam koristila Vectoral "Zephyr" (www.vectoral.info) - 100/100mbit, max. upload negdje do 11mb/s sto je sasvim fino, 80gb diska (mozda malo manje), proc ok, 1gb ram. I windows server 2003, sto olaksava sve (samo se spojis preko remote desktopa), netrebas postavljati linuxe preko putty bla bla...Ima bandwith limit (kao i vecina), tako vectorali imaju 500gb/5TB na mjesec. (moj imao 3TB). Support odlican, problemi(kojih nije bilo) bi vrlo brzo bili otklonjeni... EH sad cijena, ne sjecam se tocno ali bilo je oko 500kn+-. Za manje ce se tesko naci box sa win serverom.
Imala sam i OVH Kimsufi - (www.ovh.co.uk). Ti serveri su kao sto mozete primjetiti puno jeftiniji, cak duplo bolji po performansama, NEMAJU BANDWITH LIMIT, znaci unlimited, support isto ok, te se najjeftiniji (250gb hard, 1.8proc, 1gb ram), dode nekih 200kn na mjesec. Samo je fora sto se ne moze naruciti iz Hrvatkse jer traze osobne podatke (samo ovh .uk, .fr, .de, i .sp) Od ovog mjeseca su kao uveli mogucnost i za ostale drzave ali se placa velik setup fee (oko 500kn), a dalje normalno po 200kn na mjesec. Nisam bas previse upucena u to mozda je doslo do nekih problema. Pa zato (ako nemaju neku rodbinu/prijatelje u inozemstvu, velik broj ljudi se odlucuje na kupovinu preko OVH resellera (www.seedhost.eu). Cijene su nesto skuplje, ali ipak manje od vectorala ili ostalih npr. Jos bi spomenula www.leaseweb.net, koji slovi za jedne od boljih, i mozda jos eventualno www.dedibox.fr . 1Gbit boxevi su, dakako, puno skuplji (oko 100eura na mjesec).
Opcenito o seedboxu (dedicated server): vjerojatno vec svi znate, normalno racunalo(server) hostano u nekoj drzavi sa brzom konekcijom, stavis na njega neki torrent program (uTorrent, wTorrent, rTorrent, azureus ili nesto trece), i pustis da seeda za tebe Vrlo je lako koristiti, pogotovo ako je windows server, FTP postaviti isto nije problem (downloadas film na box, i ftp-om preneses doma na komp, tako da netrebas seedati 2-3 dana koliko vec od doma nego pustis na boxu dok ne dode do 1:1)
Nakon par dana na TL-u npr to izgleda recimo ovako:



Za trackere na kojima je "malo teze" seedati, moras biti malo geek i cekati novi torrent da ga ulovis u prvih 5-10min i stavis na webui (to znate sto je)

Evo to bi bilo to, nadam se da su Vam neke stvari sad malo jasnije, da ste nasli odgovore na neka pitanja...pitajte slobodno na PM ak vas nest jos zanima...
imam i prijatelja u studentskom domu za ispomoc (na crnoj berzi mi je napravio buffer od 150 GB za 3-4 dana )[/quote]
ovako ljudi, pun mi je k kompa da mi ventilator zuji dok spavam. a malo sam u krizi sa TD pa si zelim nabit buffer da budem mirniji. ima li jos tko kakav prijedlog osim ovo gore qoute-nog? moze li mi netko bolje objasnit sto se tice seedboxa? koje preporucate? kako im platiti i sve to dogovoriti? nisam googlao jer bih dobio sigurno na engleskom a on mi nije jaca strana, a sto se tice kompova vama najvise vjerujem
hvala
A.J. je offline   Reply With Quote