View Single Post
Staro 01.09.2017., 17:24   #191
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
Volan stigao prošli tjedan, danas stigle i pedale. Do sad isprobao F1 2016, rFactor 2, Assetto Corsa, Forza Motorsport 6: Apex, Project: Cars i Forza Horizon 3. Volan ispunio sva očekivanja -FFB odličan, motor je dosta tih, kvalitetna izrada. Čitao sam po forumima da ljudi imaju problema sa FFB fadingom zbog pregrijavanja, najčešće u PCars - za sad nisam iskusio ništa takvoga, dok igram uvijek preventivno upalim Forced Cooling mod. Pedale koje dođu uz volan su srednja žalost, kao što su kolege naveli. Na mom setu je kočnica imala dosta velik deadzone ( kada pedalu mičem od neaktivnog u aktivan položaj). Mislim može se s tim pedalama fino voziti i napraviti dosta dobra vremena na stazama ali daju naspram volana nekvalitetan feel. T3PA-PRO set pedala sam montirao u GT položaj i koristim conical rubber mod (ISR ga preporuča nad spring modom). Postavio sam ga tako da daje maksimalan otpor (oko 30 kg pritiska na pedali). Treba mi još malo navikavanja na ovako tvrdu kočnicu no generalno mi u vožnji odgovara. Set je full metalan, izdržljiv i kvalitetno sklepan. Moja zamjerka je što su možda premali otpori na pedali gasa i kvačila, no na postolju postoje rupice gdje je moguće montirati modove ovakve kakav je na kočnici pa time povećati otpor. Od svih igara koje sam isprobao najviše uživam u vožnji Assetto Corsa. FFB odličan. Sljedeći po redu mi je rFactor 2 - u nekim situacijama ima po meni čak i bolji FFB od Assetto. Sve ostalo po meni ima više arkadni feel (FH3 se i deklarira kao arkada) nego nekog racing sim naslova. PCars je negdje između ova dva svijeta. Više sam očekivao od Apex-a no vidi se da je ipak igra razvijana za igranje gampeadom - nadam se da će situacija biti bolja kod FM7.
realmadrid je offline   Reply With Quote