View Single Post
Staro 18.06.2005., 13:34   #93
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Originally posted by Visage


Cesto puta snimam i sa PC-a (+in sa FM tuner-a) u Sound Forge i savrseno ispada. Tako da audio "optimiziranost" suvisna u komentaru tog linka. Za visekanalno snimanje sigurno nije, no za 2-kanalno snimanje, odlican. Ako je moj prvi Panasonic kucni DVD-RAM na kvazi 2x snimao MPEG2 bez ijednog trzaja ili pada fram-ova, onda i video "optimizacija" je isto napuhana, a gdje je tek PC/Mac.
Dakle za normalnu reprodukciju ne bi trebalo biti razlike (samo možda kod premotavanja). Nema potrebe direktno snimati na DVD-RAM, pa ni na DVD se obično ne snima odmah nego se prvo prebaci na disk. Tako da u tom pogledu DVD nema prednosti u kvaliteti i padu frejmova. Lijepo sve snimiš na dobar hard disk i onda prebaciš na RAM.

S obzirom da su novi čitači loši kad mi rikne moj pioneer uzet ću još jednu pržu.Pošto već imam za DVD-RW onda ću se odlučiti i za RAM jer sam vidio da je upitna trajnost DVD-a na 80% medija koje sam isprobao.

Baš sam pri kraju sa testiranjem (šteta što nisam imao više dostupnih pržilica) kvalitete medija pa ću uskoro objaviti članak. To je okvirno za kućnu upotrebu jer za pravo testiranje bi mi trebao malo skuplji uređaj.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote