View Single Post
Staro 11.04.2011., 10:38   #14
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor cyber_edo Pregled postova
koji OS ima apple iMac?
da li je bolji OS MAC ili XP
trenutno posjedujem HP Pavilion Phoenix Special Edition a6655f
omisljam se da li da kupim apple iMac 21,5" pa eto ako neko ima par nekih zanimljivih informacija o tom racunalu neka mi pise...
Par puta sam pisa o tom iMacu (teme su se negdi izgubile u bespućima spama). Uglavnom jako je efektan za vidit, ono jedan kabel samo i predobar dizajn (opet ću bit modni mačak ). Šta se tiče samog računala trenutna ponuda je sa i5/i7 procesorima ako se ne varam. Perfomanse su odlične, ako se uzme u obzir da većina današnjih laptopa još nema i5/i7 (lin san gledat spec od tog pavijana ), isto tako možeš uzet računalo za manje love. Baš sam neki dan kod kolege bio na iMac 27" i7, i samo mogu reć . Kad pogledam ove šugave fullHD 27ice, i iMac 2560x1440 ajme. Masa prostora, jako efektno i naravno jako lipo za radit. A sada kratki osvrt:

Prednosti
  • OSX (nema "zajebnacije" x86 verzijama po PC-u)
  • Dizajn i minimalizam
  • Hrpa alata (Logic koji i sam koristim, Adobe paket, Final Cut..)
  • All in one update, jeftina kasnija nadogradnja
Mane
  • Zamjena komponenta
  • Cijena
  • Slabije performanse uz bok s istim cjenovnim PC
  • Nedostatak negog Win SW

Generalno ako si na Macu (poslovno) i koristiš neku "Apple" aplikaciju onda je odgovor iMac (ali tada vjerovatno nebi otvara thread). Ako se premišljaš samo radi izgleda i "nečeg novog/divljeg" nema smilsa (osim ako nemaš dosta love). E da dio aplikacija na Mac ("Apple only") imaju i alternative na Windowsima, isto tako vridi i za OSX ("win only"), iako postoje razni emulacijski/virtualizacijski programi.
I da na Macu se može instalirat Windows preko bootcampa
Baja 001 je offline   Reply With Quote