Tema: Automobili
View Single Post
Staro 27.05.2022., 23:22   #61434
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Uff, ova cupra je prezakon. Od sestricne sam identican auto vozio i prvo se iznenadio koliko je civiliziran i udoban za to da je "cupra". Al onda ubacis u cupra mode, auto se zategne, vristi... prezabavno puno sretnih kilometara!
Baš to. U Comfort modu auto kao i svaki - udoban, nečujan.
Ali ako treba preteći - samo gas i vruuuum
A i to što kažeš - pritiskom na Cupra mode - samo se prebaci u zvjer. A launch control - e tu me baš ono osvojio.

Hvala ti

Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Lijepo auto izgleda
Polako s gasom i puno sretnih km
A sad...gas i ja, baš smo si dobri . Sreća pa auto ima Automatsko održavanje razmaka i brzine, pa ako mi dođe samo uključim i opušteno
Hvala ti, nadam se da će bit vremena za gušt.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Uz ove cijene goriva koje će vjerojatno još rasti....hrabro.
Prođe meni to kroz glavu , al onda dođe onaj kick - želim ga već 3 godine, i baš tu liniju. Nije da mi se novi ne sviđa, ali ovaj me baš privlači. I onda si samo kažem - jednom se živi. Ako ne budem sad uzeo, neću nikad. A pogotovo sa 9000 na satu. Takav u budućnosti sigurno neću naći.
A nekako ću ga pojit, sreća pa se radi pa ima za tankanje

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Na spritmonitoru je prosjek 9,26.

Kako ce se voziti po Njemackoj, tako nekako ce i ispasti. To je auto za gustanje, a svaki gust kosta. Nekad bi si ga rado priustio za drugi volan u obitelji .

15-20l u gradu zvuci puno, ali ako je 10 km dnevno nije to bas tako skupo.

Tko zeli 300 konja i jeftino se voziti po gradu, ili plin ili struja.
A gle...naravno da troši. Jbg, dizel ne volim. Vozio sam ga samo jer je bio firmin. U startu sam razmišljao uzet dizela, ali ne bi si to oprostio

Koliko ću ga uspjet vozit s obzirom da sad puno više radim, mjesečno ako natankam 2 rezervoara bit će čudo.
Sad ću ga testirat. Drugi vikend idem za HR. Trebam prvo do Stuttgarta pa onda za München i nakon toga HR.
Napravit ću sigurno 2500km u 2 tjedna pa ćemo vidjet prosječnu potrošnju

Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Otvorena tipa stara prema moru laganini 20ak preko ogranićenja 8-9
Autoput 10ak do nekih 150
Grad, nikad ispod 14 nisam bio, a ujutro na full kratkim relacijama kroz gužvu piše uredno 25+
Grobnik je bio cca 33 prosjek iliti puni tank u 135km

Da se razumijemo, moja noga je teška, al opet neki dobar prosjek je moguće u gradu samo ako ides po slavnoskoj Jankomir-Žitnjak u prosjeku 70 sa svim zelenim semaforima

Za usporedbu, Insignija karavan 174konja dizlo automatik mi je na 9,8 po gradu dugoročna
Pa meni je to sasvim ok potrošnja za takav motor.
A za Grobnik - top
Ako uspijem, možda jedan vikend zaletit do Nordschleife da malo isprobam podvozje .
Pa Insignija bome dosta troši, s obzirom da je dizel. Ali da, grad.

Kod mene je većinom ili Autobahn ili lokalna cesta. Ako bude vremena možda i ove godine bacim turu jadranskom magistralom, prvo krenem iz Pule prema Opatiji, isto predivna cesta, pa dolje na Bakar i laganini do Zadra ili čak Splita...uh to bi bio gušt 😊
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote