View Single Post
Staro 26.05.2022., 00:22   #13272
skalar
Premium
Moj komp

skalar's Avatar

Datum registracije: Apr 2015
vjerojatno nisu ni vezane, samo komunikacija je na razini 0 sa nama korisnicima,
to je jedini alat iz kojeg bi mogli vidjeti eventualno da nešto ne štima, imam u prosjeku
svaki 2-3 dan gubitak sinhronizacije ponovno spajanje nekad je za 10-15 min nekad par sati a ponekad par dana, imam sa sutrašnjim, 11 izlazaka servisera i jedno saniranje linije u mjesec i pol.

- što znam da su svi oni uključujuči i telefonsku podršku dosada napravili:

- kako sada znam bar za pola ovih dužih prekida je kriva telefonska podrška sa daljinskim vraćanjem na tvorničke postavke jer to blesira router
- jednom mi je serviser došao u trenutku ispada i iz tog jednom znam da imam šumove na liniji zbog čega mi je idući serviser pokrenuo sanaciju, očito bezuspješnu
- za sanaciju znam da je bila, kada i što su radili nemam pojma a ne znaju ni serviseri, a ni tel. podrška, kao sanatori (mrežari ili kako ih već zovu) kažu da ne moraju nikog obavjestiti.
- i to ti je uglavnom sve, tabelu s greškama prikazujem bar ja, jer naglo povećanje grešaka i usporavanje reagiranje interneta su simptomi neposrednog pucanja veze - najčešće,
- po avm-u su te greške, greške u kodiranju signala, popravljive su one koje router uspije ispraviti, nepopravljive one koje ne uspije,
jedan od razloga može biti loš signal ili smetnje na liniji i kod njihovog objašnjenja je dosta toga ostavljeno otvoreno.
- od A1 ni riječi o toj tabeli grešaka a sigurno ima svrhu svog postojanja.

gledaj nije tak da provodim 24h gledajuči greške nego kad osjetim da nešto ne štima odem pogledat, kad veza pukne onda nemam ni što gledat - u tom slučaju nema tabele

od Nikky-a sam dobio bar 100 puta više informacija nego od kompletnog A1 i zato mu veliko hvala, već me je sve sram ga zvat, pisat pm.

-

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.05.2022. u 09:08.
skalar je offline   Reply With Quote