View Single Post
Staro 18.10.2015., 10:25   #2106
VMik
Premium
Moj komp
 
VMik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb-Vukovar
Postovi: 109
LeTV Le One / X600

Eto, prvi Kinez stigao. Manje više cijelo vrijeme sam dosad koristio neke low-mid end uređaje od "ustanovljenih" marki, dotad sam mislio da su svi Kinezi golo govno, mostly jer se kod nas prodaju Odron™ marke ponajviše. Nisam dosad čuo za Meizu, Xiaomi, LeTV itd.Tako da je ovo moj prvi uređaj that packs a punch.

Naručeno 12.10.2015, Honorbuy, Skladište u Italiji, DHL dostava.
Došlo ujutro 15.10.2015, pregledao sam ga prije potpisivanja, jako fino zapakirano.

Sadržaj kutije

Telefon, na telefonu prozirna plastična maskica, jako zanimljivo pakiran USB Type-C kabel.
Punjač je 2.1A/5V, no kineski plug, Honorbuy je poslao EU adapter koji kao da govori mi da će prouzročit' požar ili nešto, al' radi sve kako treba.
Korisnički papiri, SIM tool, standardno, jako je zanimljiva prezentacija toga dvoje, povučete jedan kraj one kartice i izađe i na drugoj strani.

10/10

Prvi dojam, dizajn, materijali

Kad ga primite u ruku prvi puta, mislite da ste kupili uređaj 3 puta skuplji.
Isto tako, dizajn je nalik na neki mixup Iphone-a i HTC-a.
Okvir je aluminijski, daje taj premium feel, lice je svo prekriveno staklom.
Tipke ugodne za koristit, nisu labave, također aluminijske, postavljene na klasične lokacije. Napomena: Donja strana mobitela ima dva seta rupica, jedan je za mic, jedan za zvučnik, ja sam prvo pomislio da se radi o stereo sustavu, a nekako mi je to promaklo u reviewima.

Jedan minus je zbog plastičnog covera od iza. Mogao je ostati plastičan, al' bolje bi bilo da je bio kao imitacija brušenog aluminija, bez ikakvog odsjaja.
Drugi minus je zbog slabo osvjetljenjih kapacitivnih tipaka koje se vide samo kad su upaljene, a slabo se vide osim ako ste u kakvom mračnijem prostoru.

8/10

Ekran

5.5 inch, 1080X1920, 401 ppi, IPS od Sharpa. Tu nema ni jedne zamjerke, fina kontrola svjetline, vidljivost na suncu je ništa posebno(-1 bod). Aktivni dio ekrana ne ide do rubova, kad je ugašen, izgleda kao da je edge-to-edge, nekima je to možda ružno, mene boli briga.

9/10

Kamera

IMX214, 13MPIX. Navodi se da ima OIS, makar se meni čini da nema.
Slikice su meni super, za te novce. Usporedba s iPhone 6 Plus, sudeći po jednoj slici, jednaka oštrina, al' iPhone daje "bogatije" slike što se tiče boja.
U lošim uvjetima bez svjetla je onako, ništa posebno, bez blica naravno, blic popravlja situaciju. Blic je dual tone, nije pretjerano jak.
Snimanje u 4K radi skoro pa perfektno, kao da mi drop-a frame tu i tamo, nisam to primjetio na drugim reviewima. 4x slow-mo radi ok, kvalitete dosta izgubi. Mislim da je dosta tih problema softwareskog uzroka.

8/10
Software

Mobitel je stigao s najnovijom stable verzijom EUI, 06S, official ROM-a od LeTV-a. Radi on super, glatko, fino, sve to stoji, no meni je ipak onaj kineski bloatware išao previše na živce pa sam nakon ni 15 minuta korištenja mobitela sjeo, stavio TWRP na njega i ubacio BB72 ROM koji bude bez bloatware-a i dobijete root access i google apps/services. (ako tko kupi uređaj, mogu mu step by step pokazati, iako je prelagano, slijedio sam jedan video na talijanskom).

UI je napravljen po uzoru na iOS, camera app i onaj quick access screen su pljunuti isti.
Sam software je još nezreo što uzrokuje probleme neke oko Wifi-a i njegovog dometa. BB72 ROM ne ispravlja to jer je to samo očišćena verzija official ROM-a.
"Hardware koji ne može zablistati u punom sjaju zbog software-a" - ovaj uređaj u jednoj rečenici. Nadam se da će to popraviti kakav custom ROM ili će LeTV se udostojiti srediti sve.

6/10

Performanse

Helio X10 (8 core/1950MHz) jede malu djecu, PowerVR G6200 uništava igrice (GTA SA, Real Racing 3, Zombie Gunship i WoT sam isprobao, nisam nikad bio mobile gamer, al' mogao bih probati ubuduće).
3GB RAM-a je dosta za apsolutno sve, računajte da vam 1.1-1.4 GB ode na sistem(Custom ROM), oko 0.3-0.4 na aplikacije u pozadini(bar kod mene gdje mi rade Messenger, Whatsapp i Outlook, Accuweather, Airdroid. Ostane vam oko 1.5-1 GB free, evo meni je na 1GB, nisam ga rebootao preko 48 sati. Možda malo manje free RAM-a će biti ako koristite official ROM zbog bloatware-a. Nisam ispunio memoriju ni igrajući GTA: SA pol sata skoro s masom aplikacija u pozadini.

Sve navedene igre su radile jako solidno, mislim da se nešto još može enejblati kao High-performance mode, nisam još to istražio, no ja trzanja nikakvog osjetio ni u jednoj igri.

Antutu bench 64bit dao mi je 49000, nešto niže od ostalih, al' mogao bih par još runova tek toliko da vidim šta ću dobit.

10/10

Povezivost/GPS

2G, 3G, 4G rade, Vukovar, Vinkovci i između, 4G hvatam svagdje (T-Mobile).
Wifi je za moje potrebe ponekad slab, koliko sam shvatio, to je software problem, kineski LeTV forum je prepun ljudi koji se žale, a ovi nikako da isprave, budem pratio ja XDA forume jer ima dosta software problema koji koče ovaj hardwareski odličan uređaj.
GPS je prilično brz i precizan, pri vožnji od 80kmh, grješio je oko 7-8 metara, kad sam stacioniran, 2 metra otprilike (sudeći po GPS test aplikaciji).

7/10

Baterija
3000mAh.
Mislim da ovdje još ne mogu točno vam dati neko mišljenje, kratko ga imam da točno znam, uglavnom, zasad dobijem oko 4h SOT-a pri 100%.
Danas sam namjerno držao na 100%, gledao samo dosta na YouTube-u, igrao Zombie Gunship i GTA:SA i uz to standardno browsanje, eBay, porukice itd.
Meni izdrži dan, evo na 30% je, na bateriji od 7 ujutro. Sve to dok je bio upaljen 4G ili Wifi.

Ocjenu ću izostaviti, kratko ga imam, jedan dan bez problema, sad, možda i više ako ste lakši korisnik.
Zaključak

Isplativ? Veoma, ja sam ga platio 238 dolara na HonorBuy-u, postoje nešto jeftinije opcije (cca. 15-20$) kao Pandawille, al' meni se nije dalo čekati toliko dugo te zezati se sa carinom pa onda još vjerovati Pandawill-u da će ispoštovati ono osiguranje.
Hardwareski je jako dobro balansiran, izgrađen kao kakav flagship, nije mi nimalo žao što sam uzeo ga umjesto bilokojeg u klasi.
VMik je offline   Reply With Quote