View Single Post
Staro 09.11.2014., 20:39   #149
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Atrax Pregled postova
Možeš malo konkretnije opisati po čemu si došao do takvog zaključka?
Nisam primjetio da su "šit", rijetko se naleti na totalnu kopiju sa mutnim staklom, crnim pjegama na LCD-u i slično, ali takvu robu ionako ne prodaju "top-rated" prodavači na ebay-u.
Zamijenio sam već tonu tih ekrana, sa LCD-om i bez (samo staklo), i u odnosu na originale nisam vidio nikakve razlike, ni po kvaliteti prikaza niti po odazivu na dodir, apsolutno ništa.
Jedini problem koji sam imao sa ebay ekranima je bio komplet ekran (lcd+digitizer+staklo+okvir) za iPhone 4. Oni otvori naprijed za proximity i light senzore su bili preslabo zatamnjeni te su propuštali previše svjetla do senzora pa se ekran ne ugasi kada prisloniš mobitel na uho jer senzor krivo očitava svjetlost i blizinu objekta. Međutim, i za to ima easy fix, a nekada pomaže i full reset pa se senzori rekalibriraju na nove vrijednosti.

Čisto me zanima da li si imao sa nečime konkretno problem, možda sam ja samo imao sreće


Misliš touch ne radi ali ekran nije napuknut? Obično je kontra nakon padova.
Ljudi često brkaju pojmove po ovom pitanju, pa nisam siguran što misliš.
Ekran ima tri glavne komponente- LCD(daje sliku), digitizer (touch senzor) i staklo.
Tu postoji različitih varijanti izvedbi i metoda tj mogučnosti popravka od modela do modela.
Može se znati koji je mob u pitanju?



Vjerojatno mrtvi piksel, imao sam jedan crveni na novom novcatom HTC Desire HD otkad je iz trgovine izašao. Slijedeći dan nosio na servis ali naravno ne priznaju pod garanciju. Tek treći mrtvi piksel ako se pojavi, onda mijenjaju ekran. Vjerujem da postoji razlika od marke do marke, ali za jedan mrtvi piksel mislim da ti neće priznati garanciju. Odi u ovlašteni i pitaj, možda ti prođe

LP
Mjenjali smo takav display na samsung galaxy mini 2. Boje kao da je netko oprao arielom. Touch od 10 puta 9 prepozna dodir a sami dodirnik nije ni blizo od materijala kao orginal nego je kao plastika od kutijice Vau Vau bonbona.

Ok, možda će kolega imati sreće više, ali moje iskustvo sa 7 usd displejom je šit
Brko je offline   Reply With Quote