View Single Post
Staro 17.05.2015., 22:57   #80
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Nastavak avanture zvane prijenos na Vip:

- 14.5. počinje rad usluga u Vip-u
- 14.5. prestaje pružanje usluga u T-comu ali obavijest o tome ne dolazi, moram platiti 100kn jer sam spisao 5 gigi neta nakon prekidanja tarife
- nakon 3 dana kašnjenja, slanja opreme u Samobor umjesto u Vrbovec spajam modem i palim ga, DSL sync postoji ali nema broadband lampice (Thomson TG782)
- zovem Vip SZK, nakon glupih upita (jel ste sve spojili kako spada iako sam im objasnio sve) vele da im moj modem nije vidljiv i da resetiram router, naravno to nije pomoglo pa je uslijedila prijava smetnje
- objasnim agentu točno u detalj u čemu je problem - agent opet napiše da nema sync-a
- zovem drugi put, danas u pola 3 - ispravljam kontakt broj i zapis prvog agenta, drugi agent mi komunicira da je T-com javio da je s njihove strane sve ok i da su sve riješili
- meni i dalje ne radi telefon niti Internet, kažem da provjere u sustavu što se događa
- pitam jel bi radilo ako unesem ručnog username i pass, veli taj drugi agent da bude radilo bez problema ali ne vidi te podatke jer im je sustav na održavanju (?) ali da nazovem kasnije navečer kad bude dostupno
- zovem danas u pola 8, treći agent se javi, veli da im T-com nije apsolutno ništa javio i da postoji dupla prijava smetnje na mom broju i da to ne smije tako biti
- veli da je prijašnji, drugi agent krivo komunicirao i da će im sustav gdje vide user i pass biti dostupan sutra ujutro
- ipak nađe username ali pass i dalje ne vidi, veli da mi to ipak ništa neće pomoći jer ne vidi IP modema u sustavu
- pitam tog trećeg agenta jel me mogu nazvati čim dobe te informacije, rekao je da će me netko nazvati sutra u 9 ujutro
- čitam ugovor koji sam dobio poštom, brzina Interneta je DO 10,1/0,5MBit a potpisao sam do 50Mbit/7,5Mbit iako je VDSL dostupan ovdje
- sutra slijedi nastavak

3 dana bez neta, sutra je ponedjeljak a meni ne radi niti telefon niti fax niti Internet. Bit će veselo, nabijem ih.

EDIT: Proradilo je, trebalo je skoro 2 sata da modem povuče config za VoIP I onda mi je resetirao sve što sam podesio u modemu. Isto tako Vip nema mogućnost postavljanja custom SSID-a i lozinke preko portala već će se svaki puta kod factory reseta vraćati defaultne vrijednosti. Nadam se da neće biti potrebe često resetirati.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 18.05.2015. u 17:28.
Mario92 je offline   Reply With Quote