Tema: Automobili
View Single Post
Staro 02.12.2023., 11:51   #70793
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Pitanje, iskreno, koliko vas je u temi, kad je polagalo vozacki uopce bilo upucenu u koristenje rucne kocnice? U smislu da vas je instruktor bas doveo u situaciju, da morate podignuti, te nauciti dozirati pri usponu, na kojem morate naglo stati? Moj rahmetli instruktor, bivsi reli vozac, ni sekunde nije tome posvetio. Stavise, kad smo (tada) usporedjivali dojmove, nitko od prijatelja, istom dobivenom vozackom u djepu, nije mogao potvrditi da mu je itko pokazao. Tako da sam prvu lekciju naucio s punim autom ljudi, iz puke nuzde

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Pa tako je i kod nas otkako znam za sebe samo s jednom razlikom: nama ne trebaju reklame da bi nam nešto uvalili. Mi ćemo od jala i zavisti sami iskrcati novce koje nemamo za preveliki auto koji nam ne treba samo da stoji pred kućom ili zgradom da se vidi
S jednom malom distinkcijom, njemac ili amer (primjera radi) kad pocinje brinuti za financije, izgubi posao, ili ima bilo kakve neplanirane izdatke koji ga brinu, on/ona odmah prodaje auto, te uzima onaj koji moze realno voziti. Kod nas ce za publiku/susjede odrzavati "status" i kad je u nekoliko rata minusa otplacivanja kredita, ili jos gore, u pogibelji na rubu bankrota, no vazno je da svi vide on moze potegnuti za pravu pilu.

Ne znam jesam li ikad spomenuo anegdotu 89/90. nalazim se u jednoj od najmocnijih privatnih industrija u DE, Reutlingen, koji su preko tri dekade bili jedini standard za citavi svijet. Ulica u kojoj se nalazi, takodjer nosi ime obiteljske dinastije. Tada jos zivi osnivac, pokazuje mi parkiraliste ispred jednog od pogona izvan grada, stoje najveci Audi/Beba/Mercedes/911...

Pa mi veli: Kroatien,Bosnien,Serbien... pokazujuci vozila radnika, naspram domicila. 911 je bio od dizajnera iz SLO, koji je svaki tjedan vozio na relaciji Ljubljana - DE

Trebam li reci koliki je nesrazmjer bio u voznom parku HR i ex Yu ekipe, naspram radnika domicila? Obitelj koja privatno leti u zraku, vlasnik je imao Golfa, zet prvu MX5, kcer jaje Mazdu 121, pa mi veli kako se prvi spomenuti, nisu mogli tome nacuditi.

Veli, vasim ljudima je tako vazno ima skup automobil, posebno kad se vracaju doma, vratiti se bez najvise klase, znaci biti neuspjesan pred obitelji i prijateljima. Zato, radnici koji su mi dobri i vazni, koje zelim zadrzati do penzije, pomazem s bonusima, da jos lakse kupi auto koji zele.

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Što se mene tiče, mogu svugdje staviti te "na žgance". Ove automatske od buke autiju često ne čujem da su odradile.
Borni,

bez sale, kad si zadnji put bio kod otorinca da napravis jednu toaletu uha od viska cerumena ili cepa?

Jer na dva mjesta gdje sam isao, pistanje ide preko 100 decibela, ali istina buka u gradu moze katkad nadjacati, sto je zabrinjavajuce, samo po sebi. Zato auto uvijek treba parkirati okomito od masine, em vidis ekran, em bolje cujes.

Ali za preciznost i brzinu, meni je automatka neusporediva.
Visage je offline   Reply With Quote