View Single Post
Staro 14.09.2010., 18:29   #167
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Svaki oblik tjelovježbe je dobar, no ipak mislim da je tu u igri previše ponavljanja, po mom mišljenju.
Ovisno o fizionomiji i razlicitim anatomskim ogranicenjima pojedinih stanja, nije bas svaka vjezba dobra za svakoga Vuco

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
mrtvo dizanje i čučanj od 150kg, a da ne liči na nešto.
Malo upozorenje za mrtvo dizanje. Pitas li terence iz hitne po broju intervenciju (od kojih su bili dolazak u teretane) mrtvo dizanje ce biti prvi na listi njihovih intervencija. Da ne bude zabune. Mrtvo dizanje je majka eksplozivnosti; gotovo nezaobilazna u svakom kruznom treningu, ali pocesto moze biti fatalna i sa posljedicama koje se vise ne mogu popraviti.

Gledao sam dva puta odvodjenje osoblja teretane (trener) zbog nepazljivog izvodjenja dok je trenirao vise ljudi i htio svima doskociti u pomoc. Dovoljan je jedan los dan, samo jedan los dan pri opterecenom izvodjenju i zelja za teretanom ce postati zaboravljena uspomena nakon (daj boze) dobre rehabilitacije. Neki kiroprakticari se kunu da je ista izuzetno opasna za kostur , mada ima i dalje veliku popularnost. Za one koji imaju dostatno znanje, ja sam za radije uvrsiti 3 dodatne izolacijske vjezbe i ako treba 10 minuta duze trenirati i pokriti ono sto ona samostalno radi.

Posebno za one koje se rekreativno bave. Zapamtite, nijedan vas trener (koji se na ovu pricu moze nasmijati) nece za ruku drzati u prijemnoj hitne! Iskustvo me je uvjerilo da ju je bolje brisati, osim ako niste najpredaniji vjezbac koji 99% ima sva cula posvecena izvodjenju vjezbe.

Bez brige Vuco, nije tebi upuceno, pa ne trebas se ni zamarati odgovaranjem. Spomenuh cisto za one mladje, jer pravi razlog postanja je da priupitam nesto. Dal je netko vidio po gradu da netko ima u ducanu/salonu odma za prodati bez narudjbe, neku izvedenicu onoga sto zovem uspravna rimska abdomen klupa? Znaci nesto ovako

Ali sa dodatnom zastitom/izolacijom ledja i estetski urednijim ruckama za komoditet izolacije trbusnjaka s naglaskom na izlolaciju m. rectus abdominisa? Ne da mi se traziti bolju sliku, ali valjda je jasno sto pitam? Htio bih dati prijatelju svoju staru klupu a sebi uzeti nesto potpuno novo. Ako je netko vidio nesto pametno, bio bih zahvalan na informaciji.

Hvala
Visage je offline   Reply With Quote