Tema: CMR vs SMR
View Single Post
Staro 10.09.2023., 17:21   #27
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
evo pitanje
apropos tih modernih diskova, sjećam se iz doba w98, wME da je povremeno trebalo napravit defragmentaciju za brži rad, sad to kao ne treba.
pa šta se poboljšalo?

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
uspoređujem kako želim zadržavajući se na HR tržište obzirom da isti dućan nema neki širok dijapazon diskova. marže na IT opremu su niske ionako i tih par posto razlike ne igra ulogu u konačnoj cijeni diska.
možda je HR bio krivi primjer tržišta obzirom da smo tako mali. volio bi da mogu vidjeti cijene u alsu ali nemogu. čak ni kad gledam veće dućane, ne mogu naći sve linije istog proizvođača, uvijek neki fali. imaš wd red, i wd purple. imaš barakudu i skyhawk.
drugi će imat toshibu s300 ali neće imat x300. neki skaču sa skyhawka na ironwolf pro i fali im običan ironwolf.
tako da bazirati se na provjeri cijene 1 proizvođača u 1 dućanu, nema smisla. zašto se limitirati kada ionako svi šalju i svi daju jamstvo?
dakle, kad sagledaš cijenu najjeftinijeg diska kapaciteta X da je SMR, i cijenu najjeftinijeg diska kapaciteta X da je CMR, razlika je 30-40%.

ovaj s300 smr mi je test. bio je jeftin, ima jamstvo, i vrtit će se 24/7 u serveru za kućni file storage. ako rikne za 5 godina, nikome ništa. ne bi mi ništa značilo ni da sam uzeo ironwolfa, obzirom na namjenu. nit mi je bitna brzina, niti išta, dok god je dovoljno brz da mogu strimat na tv neki film skinut s torrenta. i za to sam ušparao 50 eura koje ću potrošiti da kupim nešto drugo.
ja već godinama za storage i stream filmova i muzike koristim 5400 diskove, uglavnom rade 24\7 i većina je WD red, purple i toshiba, za back up imam i WD blue i WD red...nemam primjedbi
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote