View Single Post
Staro 03.05.2015., 20:08   #261
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Klikigiga Pregled postova
Poštujem tvoj izbor! I nevezano za tvoj odgovor, upravo je to najveći problem i zato jeste svijet i ekonomija danas u knock downu, pristajemo da nam prodaju muda pod bubrege, odmah smo svjesni i sretni smo ako će trajati 10 godina, sami pristajemo na to kupnjom takvih stvari, a za tu istu cijenu on može napraviti tipkovnicu koja će trajati minimalno 10 godina, biti neupitna za naše zdravlje i okoliš, društvo itd. Ali zašto bih kad ima "ovaca za šišanje", isto je i sa autima, ma sa svim stvarima koje kupujemo, Bože kako žalim za vremenima kada su se stvari proizvodile da traju i koštaju (Mercedes 190d, Nokia 3310, BMW kockica, Adidas univerzalke itd...ali to nije tema ovog foruma
Defnitivno se slažem s tobom, i nisam konzumerist da kupujem svake godine novo računalo, novi auto ili novi telefon jer mi se eto kupuje. No taj problem isto tako nećemo rješiti kupovanjem polovnih automobila i ostalih polovnih stvari, a kako natjerati proizvođače da rade kvalitetnije i izdržljivije proizvode iskreno ne znam, možda nekakvim jako dugim jamstvenim rokovima? Tipkovnicu koju sad kupim ne planiram mijenjati dok ne krepa, isto kao što nisam mijenjao niti membransku logitechovu dok nije crknula neki dan nakon 6 godina praktički svakodnevnog korištenja (makar su i tipke već zapinjale i zezale s prihvatom klika, nisam ju planirao promjeniti još). Ono što kupim volim iskoristiti dokle god ide i radi, i prije toga nema novog, računalo prije ovog na kojem radim sad sam koristio 8 godina recimo...
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote