View Single Post
Staro 02.05.2015., 20:03   #244
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Može pomoć pri odabiru tipkovnice?

Ne treba mi gaming tipkovnica nego tipkovnica za pisanje/programiranje, naravno može imati karakteristike gaming tipkovnice ali 99% vremena se neće za to koristiti.

Što se tiče switcheva, koliko sam shvatio najbolji izbor je MX Blue za pisanje? Naravno nisam nikad probao pisati na takvoj tipkovnici niti sam iskreno ikad vidio neku takvu, tako da realno ni ne znam što kupujem, al htio bi tipkati po nečem kvalitetnom jer sam veći dio dana za računalom.

Sad gledao sam FUNC KB-460 i nekak mi se najviše sviđa za taj novac, a i želio bi tipkovnicu punog profila...

E sad mene zanima još jedna stvar. Dakle uzeo bi ISO UK layout.

Mene sad zanima pošto sam počeo učiti pravilno tipkanje, dali da tipkam po hrv tipkovnici ili da se radije naučim na UK??? Pošto će i tipkovnica biti UK jer HR nema pa da me ne bune ni znakovi na krivim mjestima i takve stvari... A i što se tiče toga nekak smatram da je UK tipkovnica ipak nekakav standard nad ovom našom koju koristi 2mil ljudi sve skupa.

Dakle dali ostati na HR layoutu ili se prebaciti na UK jer pošto krećem učiti pisati iz starta mi je svejedno kak ću naučiti. Koliko je komplicirano dobiti čćžšđ na UK layoutu?

Žao mi je što FUNC nema prazne tipke tako da layout bude nebitan ili da imaju univerzalne tipke dakle bez specijalnih znakova ucrtanim kraj brojeva i nekih slova, no što je tu je... Također bi bilo dobro da možeš naručit određene tipke i tako si sam složit layout kakav želiš no...

Jel moguće možda na KB-460 namjestit nekakav custom layout? Dakle da bude većinom UK, no stavit čćžšđ tamo gdje su na HR tipkama, a ostali znakovi da ostanu tamo gdje su na UK layoutu?

Zadnje izmijenjeno od: lllnuclearlll. 02.05.2015. u 20:39.
lllnuclearlll je offline   Reply With Quote