View Single Post
Staro 24.08.2009., 22:53   #140
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Eto, da bacim neki review.
Danas sam kupio XFX GTS 250 512ddr3

Nikakvih problema oko instalacije samog drivera nisam ima. Napajanje koje imam također bez problema napaja grafu preko svog 6pin adaptera dok je ta ista grana bila nedovoljna za krvožednu 3870 koja je pokoj joj vječni izdahnula neki dan.

XFX GTS 250 dolazi sa solidnim bundleom koji se sastoji od molex to 6pin adaptera, DVI to VGA adaptera i video adapterom te cd-om s driverima i uputstvima.
Po instalaciji grafe prvo što me zasmetalo je buka koju stvara sam ventilator na grafi. Održavajući temperaturu na 53-54 u idleu čuje se i to za mene dosta glasno. Nakon što sam odvrtio par testova temperatura se penje do 75C kad turbinica usisava zrak iz sobe.

Naravno, takvu buku nisam mogao trpjeti pa sam uzeo grafu van otšarafio stock cooler i u upotrebu stavio Arctic Cooling Twin Turbo i ovaj me zbilja nije razočarao. Vrijedi svaku kunu koju sam dao za njega.

Odvrtio sam 3dmark06 i napravio 8900 bodova za što je veoma "zaslužan" procesor koji će također ubrzo u mirovinu. Temperatura prema GPU-z se kreće u idleu 46C i u loadu pri prihvatljivoj razini buke do 63C. Dakle, temp se u idleu spustila za 7-8C a u loadu za 12C bez popratne buke.
Dakle, grafa ima potencijala sa boljim procesorom, a Twin Turbo dobiva još jednu preporuku.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote